25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Святий Миколай від Лева Скопа оберігатиме захисників Старосамбірщини

Поширити

Під час святкування урочистих заходів з нагоди Дня Захисника України АТОвець Володимир Лоїш передав учасникам спілки АТО Костянтину Шемердяку та Євген Гадичу ікону Святого Миколая. Її написав відомий художник, іконописець, волонтер Лев Скоп.

Художник зобразив ікону Святого Миколая на старому гонтю з перекриття церкви Св. Юри у Дрогобичі, пам’ятки унікальної галицької дерев’яної архітектури кінця 15-16 століть.

Варто наголосити, що Лев Скоп має проєкт «Ікона для воїна». Часто сам їздив на передову, возив їх захисникам. Існує десятки свідчень від наших захисників, як ці ікони допомогли їм вижити у, здавалось би, безнадійних бойових ситуаціях.

«Нам Лев Скоп подарував ікону Святого Миколая, оскільки цей святий є покровителем міста. Для усіх захисників нашого краю він буде своєрідним оберегом. Наразі у Спілці учасників АТО вирішать, де зберігатимуть цю унікальну річ», – розповідає Володимир Лоїш.

Напередодні Дня Захисника України в сесійній залі адмінбудинку відбувся святковий концерт до Дня захисників і захисниць України.

З вітальним словом до запрошених виступив міський голова Ігор Трухим та учасник АТО Володимир Лоїш. Вітаючи колег, він зокрема, зазначив, що разом зі захисниками, які тримають зброю в руках, захисниками є медики, які на передовій з Ковідом, вчителі, від яких залежить майбутнє нації, і кожен з нас у повсякденному житті має дбати, аби наша Україна ставала сильнішою кращою.

“За мужність, відвагу, вірність військовому обов’язку, проявлені під час захисту незалежності нашої держави та з нагоди Дня захисників і захисниць України” учасників бойових дій на сході України, за поданням Спілки учасників АТО, відзначили подяками:

Микола Мажура, Роман Луцик, Андрій Лужецький, Іван Кілик, Дмитро Кудла, Петро Клименко, Сергій Гаврик, Руслан Пукшин, Юрій Цепінь, Мар’ян Завада, Іван Марченко, Роман Бережанський.

На жаль, не все ще добре у «нашому спільному домі», хтось із тих, кого зачитували, мусить заробляти на хліб насущний поза межами України…

Далі запрошеним ветеранам та їхнім родинам народні колективи Центру культури та дозвілля Старосамбірської міської ради подарували змістовний концерт. Адже патріотична пісня завжди була і буде для наших захисників і захисниць доброю підтримкою.

Ваш Голос Прикарпаття