18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На Самбірщині відкрили одне з найбільших картоплесховищ в Україні

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Подія, яка відбулася на теренах Самбірського району минулого четверга, вельми приємна та втішна. Адже останніми роками не так часто маємо нагоду почути про те, що щось відкривають, створюють робочі місця, наповнюють бюджет…

Отже, 7 жовтня у селі Чуква відкрили нове картоплесховище, яке спорудила Компанія “Контінентал Фармерз Груп”, що господарює на наших полях. Будівництво тривало 10 місяців, у нього інвестували 111,4 млн. грн. Цей господарський об’єкт є найсучаснішим в Україні, має площу понад 6 тис. м. кв.

На цю непересічну подію приїхав заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, голова Самбірської РДА Іван Ільчишин, керівники громад, старости округів, на яких господарює Компанія та журналісти різних ЗМІ.

Першим до присутніх звернувся генеральний директор Георг фон Нолкен, розповівши про Компанію, її діяльність – теперішню та перспективну, власне, нам доволі імпонує факт, що для Компанії завжди важливим є бути відкритою для пайовиків, громад, влади. Адже комунікація, погодьтеся, дуже важлива. Багато цікавих фактів з картоплярства розповів Орест Кравчук – керівник кластера «Картопля». Власне, картоплярство для «Контіненталу» є пріоритетним напрямком господарювання, а на ринку України вони є лідерами.

Цікавою була екскурсія картоплесховищем, яке якраз наповнюють врожаєм, бо триває збір.

Комплекс оснащений інноваційним вентиляційним обладнанням. У сховищі встановлена вентиляційна підлога, яка обладнана системами примусового тиску, що рівномірно розподіляють повітря по всій площині підлоги. Поєднання цих технологій в Україні застосовується вперше.

«Контінентал» вирощує чипсові, насіннєві та продовольчі сорти культури. Загальна площа під картоплею в цьому виробничому сезоні становить 1,8 тис. га, її планують збільшувати.

Картопля зберігається тут насипом і 10 місяців – до червня – не втрачає своєї якості.

Юрій Бучко, заступник голови ЛОДА зазначив, що “Контінентал Фармерз Груп” є серед найбільших платників податків в аграрній галузі і похвально, що таке підприємство працює в області.

«З боку держави підтримуємо аграріїв, які вирощують картоплю. Цього року Уряд затвердив нову програму підтримки розвитку картоплярства. Її фінансування – 60 млн. грн. в цілому по Україні. Власне, компанія “Контінентал Фармерз Груп” є потенційним учасником програми і зможе відшкодувати собі частково вартість будівництва цього об’єкту», – зазначив у виступі Юрій Бучко.

Відповідно до обласної програми, фінансовою підтримкою можуть скористатись малі та мікропідприємства.

Сама подія відкриття картоплесховища є доволі приємною, як і факт, що на землях Самбірщини вирощують наш другий хліб. Окрім цього, тішить й факт, що на картоплесховищі працюватимуть орієнтовно 70 місцевих людей.

Ваш Голос Прикарпаття