21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Діти з під Бахмута вперше побачили Святого Миколая: Чудотворець обдаровував сиріт

Поширити

Шестирічний Ярославчик вперше побачив Святого Миколая. Він першим пішов притулитися до Чудотворця  – та так щиро і міцно. Хлопчик далеко від рідного дому, в якому й без війни зазнав уже недитячого болю. У нього померли батьки. А коли почалася війна, то він зі старшими братами та 19-річною сестрою Тетяною приїхали до Старого Самбора з-під Бахмута.

16 грудня цих та інших дітей Старосамбірської громади, які позбавлені батьківського піклування запросили на святковий захід. Як і впродовж багатьох попередніх років,  він відбувається під крилом матері-церкви.

Спершу діти та їх опікуни моляться у Святомиколаївській церкві, відтак всі разом збираються до гостинної парафіяльної світлиці на чаювання та щире спілкування.

Привітав гостей отець-декан Михайло Николин. Хтось уже приходить сюди не перший рік, в чийомусь юному житті сталися недитячі випробування – хтось втратив маму, хтось – і обидвох батьків, у інших – зловіща війна забрала татка, ще інші живуть не зі своїми біологічними батьками, бо ті зневажали Господній дар батьківства…

Як минув рік, Богдане? – питає священник.

Після 9 класу пішов вчитися до Нижанковицького ліцею. Буду столяром. Все би було добре, якби не війна,.. – каже хлопець, в якого кілька років тому померла мама.

-Дякувати Богу, Русланка вже студентка Львівської політехніки,  – говорить про внучку бабуся Ганна, яка похоронила дочку, коли дівчинка була у 2 класі…

Про таких людей якраз і найбільше опікувався Святий Миколай. Ось і на Святомиколаївській парафії у Старому Самборі не зраджують традиції, а спільно дарують дітям тепло сердець парафіяни УГКЦ разом зі своїми священниками, Союз Українок та служба у справах дітей Старосамбірської міської ради. А спакувати торбину Святому Миколаю допомогли у благодійному фонді сім’ї Доскіч.

«На території Старосамбірської  громади проживає 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Чотири опікунські сім’ї переїхали до нас із території України, де зараз ведуться активні бойові дії. Дві сім’ї із Донецької області, і одна із Херсонської, одна із Луганської .8 діточок-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклуваннч зі східної України зараз проживають у нас. Ми про них піклуємося, як про рідних», – розповідає Олена Крупа зі служби у справах дітей Старосамбірської міської ради.

Щира та дружня атмосфера цього дня зігріла, наповнила світлом душі та серденька тих дітей, котрі за своє коротке життя відчули холодний подих долі.

Вірмо, що Господь ніколи не покине цих дітей на життєвих перехрестях, а щедро обдаровуватиме їх своїми ласками.

Ваш Голос Прикарпаття