24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Серед пілотів, які літали в Маріуполь, був мій друг»: історія волонтерки Зоряни Гриб

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Чотири місяці повномасштабної війни в України. Слабкі уже б здались. Але це не про українців. Збройні Сили воюють. А волонтери працюють. Є серед них такі, хто включився в роботу у перші дні війни й до сьогодні невтомно забезпечує захисників усім необхідним. Серед них – наша землячка Зоряна Гриб із Тершова. Про неї розповідаємо у цій публікації.

Волонтерством дівчина зайнялась у перший тиждень війни. А якщо точніше, то з того моменту, коли до неї звернувся знайомий і попросив привезти гуманітарну допомогу з Португалії.

«Я працюю в логістиці у Львові. Тому знайомий звернувся до мене.  Допомагала транспортом. Так і почалося. За час війни ми налагодили всі напрямки доставки», – розповідає Зоряна.

В основному моя співрозмовниця  займається цим сама, без волонтерських організацій. Їй допомагають друзі та родичі. Всі речі купляють в Туреччині. На сьогодні це, здебільшого, взуття та медичні турнікети. Але були і форми, каски, броніки, тепловізори та інші корисні для війська речі.  

«У мене на передовій є родичі, друзі. Тож запити отримую телефоном. Стараюсь допомогти всім, хто звертається. Знайомі передають мій номер телефону побратимам. Потім я перевіряю, чи дійсно є така людина, чи вона служить, чи коректний запит… Якщо все в нормі, шукаю необхідне та стараюсь максимально допомогти.

До речі, було спецзамовлення. Форма 60 розміру. Наша форма до 58. Знайшла американську! На зріст 2 метри, вага – 120 кг.

Зараз ми з колегою Ксенією Мотрук запустили новий проєкт. Одна футболка – це один турнікет. Один турнікет – це одне життя. Обрати та придбати футболку можна тут », – продовжує волонтерка.

З понеділка до п’ятниці за стандартним робочим графіком дівчина працює менеджером з логістики. Але щоденно, без вихідних є волонтеркою. Каже, що найбільше її мотивують самі захисники.

«Сили надають хлопці. Їхні розповіді. Гул пострілів і приліт від градів часто чую  в телефоні. А вони такі незламні. Настрій у них дуже бойовий. Вони ніколи не здадуться. Я впевнена. Тепер, до речі, ношу на руці найцінніший подарунок. Це червно-чорний браслет, який мені передали з передової захисники.

А ще друзі, які віддали життя за Україну… До речі, серед пілотів, які літали в Маріуполь, був мій друг. На жаль, він загинув. Ці смерті просто не дозволяють морально здатись і все припинити. Ми мусимо йти до переможного кінця. Не маємо права зупинитись і опустити руки. Тому я допомагатиму нашим захисникам до перемоги», – зізнається Зоряна.

Від початку повномасштабної війни Зоряна передала допомогу в різні гарячі точки. Каски та бронежилети від неї рятують не одне життя, тепловізори дозволяють воїнам краще бачити ворога, а  взуття все ж додає комфорту у складних воєнних умовах.

Аби дівчина мала усі можливості підтримувати хлопців аж до перемоги потрібна й наша допомога. На все треба мати й фінансовий ресурс. Відтак, Зоряна оголосила збір коштів.

Допомогти може кожен. Навіть, на перший погляд, незначна сума – дуже важлива.          

Реквізити Приватбанку: 4731219112794833

Одержувач: Гриб Зоряна Андріївна

Ваш Голос Прикарпаття