25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старій Солі у капличці Євхаристії  молилися за мир в Україні та перемогу над ворогом

Поширити

23 червня, у  церковне свято Божого тіла, в каплиці Євхаристії в Старій Солі служили празничну відправу. До тихого й спокійного місця прийшли місцеві люди та гості містечка, щоб просити у Богородиці миру та перемоги, зачерпнути цілющої водиці. Ще цю святиню серед зелені трав тут називають празник на «З’явлінні».

Очолив Службу Божу отець-декан Хирівський Ігор Петрович. Йому співслужили отці деканату. Зі словом-проповіддю до вірних звернувся отець-декан та парох храму отець Василь Пукій.

«У нас дуже шанують це святе місце, ніхто уже й не пригадає, з яких часів, але вважаємо, що водиця у цьому джерелі цілюща. Легенда чи правда, але з вуст в уста передається історія, як мама з незрячою дитиною йшла до Билич у давнину. А через велику воду в селі Засадки не змогла добратися. Якийсь чоловік скерував жінку до джерела. Дитину омили, вона стала бачити. Є й сучасні свідчення», – розповідає жителька Старої Солі пані Антоніна.

Після Відпусту освятили водицю, щоб вона  додавала сил та здоров’я усім, хто її споживає.  «Боже, Великий, Єдиний! Нам Україну храни!”, – звучало на завершення.

«Близько 25 років тому, коли прийшов на парафію, люди шанували це місце, уже збудували каплицю. Разом ми її завершили. Щорічно у свято Божого тіла служимо празничну літургію. Чув історії про зцілення  від парафіян, зробив відеосюжет. Хай ці свідчення живуть. Матінка Божа є нашою заступницею в усіх потребах і кожен має до неї свій власний шлях», – каже місцевий священник отець Василь Пукій.

Ваш Голос Прикарпаття