18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Посадив кущі, щоб не забирали більше землю: сусідський конфлікт у Торчиновичах

Поширити

Розподіл меж між сусідами. Споконвіку така проблема була, є, і, мабуть, буде актуальною. Чи не в кожному населеному пункті, знаємо, є сторони конфлікту щодо поділу меж. Сьогодні говоримо про Торчиновичі. Там Макари і Проці не можуть роками порозумітися. Наш сайт послухав дві сторони конфлікту. У кожного своя правда. 

Як нам розповів Ігор Макар, 22 роки тому він  купив хату разом із земельною ділянкою. Відразу ж виготовив право власності. Документи на землю були також. Однак з сусідами не порозумівся.

З самого початку мій перший сусід – Іван Іванович Проць щорічно намагається «посунути» свою ділянку в мою сторону. Це він робив, здебільшого, до банальності просто. У борозду (межу між ділянками) кидали якесь насіння (цього року квасолю), а потім вже засипали глиною.  Звичайно, за рахунок землі з моєї ділянки. Щоб якось призупинити подальший захват землі минулого року поблизу вже діючої на цей час межі (орієнтовно 80 см) ми посадили кущі малини, агрусу, аби такими чином призупинити «наступ» сусіда. Проте, нещодавно межа знову «перемістилася» на кілька сантиметрів”, – розповідає Ігор Макар. 

Поспілкувалися з другою стороною конфлікту. Івану Процю 76 років. З народження живе у Торчиновичах. Конфлікту з сусідом не бачить. Цю землю завжди вважав своєю.

То просто несправедливість і все. Та земля є моєю. Моя дружина працювала у колгоспі. Їй у 80 роках дали присадибу –  10 сотих. А сусідам – 5 сотих. Чекаси (ті, що Макар купив у них землю) користувалися нашою землею. Ми їм позичили. Я весь час знав, що то моя земля. Я маю діабет. За мною доглядає внучка. Вважаю, що тоді сільська рада незаконно приватизувала це поле. Я не давав ніякої згоди, не підписувався, не погоджував межі. Ті документи, що має сусід,  є неправомірні”, – пояснює Іван Проць. 

Знайти правду ми не беремось. У кожного вона своя. Прокоментувати ситуацію попросили місцевого старосту Зіновія Припіна. 

Він каже, що про конфлікт між сусідами у Торчиновичах йому відомо. Отримав заяву від Макара Ігоря. Спілкувався з Процем Іваном. Вивчить документи. Якщо сусідам не вдасться все таки порозумітися, і не зможуть на місці вичерпати конфлікт, то при Старосамбірській міській раді створять комісію, яка, відповідно до законодавства, зокрема  інструкції Держземагенства, прийме рішення. 

Ваш Голос Прикарпаття