25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

5 найгірших доріг Старосамбірської громади: чи дочекаються ремонту

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Шириться поміж людей вже така “заїжджена” фраза, що найбільші наші проблеми – це дурні та дороги. І якщо з першим навести лад, мабуть, не так просто, то з другим –  цілком реально. Сказати, що Старосамбірська громада – громада поганих доріг –  не можемо. Але є тут і свої “болючі” місця. Журналісти нашого сайту поспілкувалися з місцевими жителями, кудись й самі вирушили на “ревізію” та зробили власну підбірку “5 найгірших доріг Старосамбірської ТГ”, де на першій сходинці – дорога у найгіршому стані (на наш погляд). 

  1. Старий Самбір –  Волошиново

До села Волошиново зі Старого Самбора  трохи більше 18 кілометрів. Дорога –  з мальовничими краєвидами. Однак насолодитись ними нереально, адже постійно ями-ями-ями. Маршрутка цей шлях долає в середньому за 50 хвилин. 

“Я живу у Стрільбичах. А це якраз по дорозі зі Старого Самбора до Волошинова. Взагалі, наша дорога – то жахіття. Думаю, що це найгірша дорога на Старосамбірщині. Було б чудово, якби нам зробили нове покриття. Але наразі, бодай би залатали ту дорогу, яка є”, –  каже мешканка Стрільбич Тетяна Фетич. 

  1. Дорога зі Старого Самбора на Тиху через Лаврів

Зі Старого Самбора, центру громади, до села Тиха –  22 кілометри. Тут є й цікава релігійна пам’ятка, яка приймає щороку чимало людей з різних куточків України, Лаврівський василіанський монастир святого Онуфрія. Та, на жаль, дорога тут одна з найгірших у громаді. 

“Я проживаю у селі Тиха. Дорога від Тихої до Старого Самбора –  це ще той екстрим. Аби доїхати до міста потрібно витратити близько години. Нещодавно зробили невелику ділянку від Тершова до Великої Лінини. Далі до Лаврова час до часу латають шлях. А от від Лаврова до Великосілля – просто катастрофа. Це, мабуть, найгірша ділянка. Потім вже до Тихої взагалі немає асфальтного покриття. Періодично тут працює грейдер”, –  розповів Василь Мирдич, житель села Тиха. 

  1. Центральна дорога села Тершів, що веде до залізничної станції та сусіднього села Сушиця

Мешканці сіл Тершова та Сушиці теж хочуть нормальної дороги. Зокрема, мова йде про центральну дорогу Тершова, що веде до залізничної станції, та до сусіднього село Сушиця. Автошлях до Сушиці час до часу розрівнюють грейдером. Однак селяни наголошують, що дорогою це назвати складно й просять звернути увагу на цю проблему.   

  1. Села Воля та Кобло

На вихідних ми вирішили проїхатись у кілька напрямків Старосамбірської ТГ. Серед них –  село Воля. Сказати, що тут дуже погана дорога та яма на ямі – складно. Адже це, здебільшого, ґрунтова дорога. У селі жартують, що якщо провести розкопки, то, можливо, десь би й знайшли асфальт. А якщо серйозно, то дорогу періодично розрівнює грейдер, зокрема й сам староста може сісти за кермо трактора. 

Але проблема цієї ділянки – гостре каміння. Не один водій тут пробив колесо на своїй автівці. Ну, і звісно, жахлива курява здіймається за машинами в суху погоду. До речі, перед Великодніми святами дорогу розрівняли, тож їхати нашим журналістам було більш-менш нормально. Відстань у 9 кілометрів здолали за неповні 15 хвилин. 

Також нам на Фейсбук-сторінку місцеві скинули фото дороги у селі Кобло. Справді, ями виглядають, наче кратери на Марсі. Однак невеликими шматками цю дорогу таки ремонтують. Тож, сподіваємось, дійде черга й до цієї ділянки, що на фото вище.

  1. Стара Сіль

Наші журналісти проїхались дорогою, яка веде від Старого Самбора до кордону з Польщею. І тут латок, як у нас кажуть, до кольору – до вибору. Сірі, чорні, червоні, але комфортного проїзду вони не забезпечують. На жаль.

 

Що ж про це кажуть у місцевій владі, що планують ремонтувати, а кому ще доведеться потерпіти? Запитали у заступника голови Старосамбірської міської ради Руслана Пупи.

“Питання доріг у нас на постійному контролі. Розуміємо людей, які скаржаться, адже добра дорога до кожного населеного пункту – це основа. Щодо вашого рейтингу, то погоджуюсь, що найпроблемнішими якраз і є шляхи на Волошиново (Терло-Стрільбичі) та Лаврів. Це автомобільні дороги загального користування місцевого значення. Наразі оголошено закупівлю на виготовлення проєктно-кошторисної документації на «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С141702 Терло – Стрільбичі на ділянці км 4+900 – км 26+200». Також у планах виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт ділянки дороги Тершів – Лаврів. Стосовно дороги Тершів-Сушиця, то документи уже є. На цей рік передбачено поточний ремонт автомобільної дороги загального користування Старий Самбір – Кобло. На це з обласного бюджету виділено 2000,0 тис. грн.  Почались підготовчі роботи.

Стара Сіль. У планах зробити ремонт ділянки дороги у центрі селища. Але це вже після того, як відремонтуємо автобусну зупинку в межах реалізації проєкту місцевих ініціатив. Ну і чекаємо на дозвіл на початок робіт по вул. Шевченка.

Це про дороги вашого “рейтингу”. Вартує сказати й про інші. Оголосили закупівлю на виготовлення проєктно-кошторисної документації на “Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С141739 Стара Ропа – Тварі км 0+000 – км 2+100».

Згадаю ще тезово про комунальні дороги, які плануємо ремонтувати:

  • капітальний ремонт покриття вул. Олега Ольжича (Кандиби) м. Старий Самбір. Передбачено за рахунок коштів обласного бюджету на 2021 рік 1600 тис. грн. та місцевого бюджету на 2021 рік 480 тис. грн. Провели процедуру закупівлі та визначили підрядну організацію;
  • капітальний ремонт вул. Героїв Берестечка у м. Старий Самбір. Провели процедуру закупівлі та визначили підрядну організацію. Плануємо розпочати у цьому році.

Виготовлено проєктно-кошторисні документації та проведено експертизу на ремонт наступних доріг:

  • по вул. Козацька в м. Старий Самбір;
  • по вул. Чорновола в м. Старий Самбір;
  • по вул. Молодіжна в м. Старий Самбір”.

Ваш Голос Прикарпаття