25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Під час війни дітям треба цікавих розваг: у музеї виготовляли забавку-антистрес

Поширити

Сьогодні, 8 липня, в Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї проводили майстер-клас з виготовлення забавки-антистресу. Працювала з дітьми працівниця музею Галина Дубравська. На захід завітало 16 дітей, деякі були з батьками.

«Емоційний стан в дітей завжди чуттєвий, а під час війни особливо, коли навколо й дорослі всі неспокійні. Тому такі заняття мають важливе значення: діти і гуртуються, і комунікують, і чогось вчаться. Особливо цінують діти такі заходи тепер, бо довго не були в колективах, в школі. Я довго вигадувала, що їм запропонувати. Прийшла ідея про забавку антистрес, вони завжди її люблять і просять батьків купувати. Подумала, що буде цікаво зробити своїми руками, та й якраз до часу», – розповідає працівниця музею.

За час війни у музеї проводяться різні майстер-класи, щоб діти також відчули свою дотичність до перемоги.

Зокрема, писали листівки воїнам, а спільно з працівниками регіонального ландшатфтного парку «Верхньодністровські Бескиди» музейники з дітьми «вишивали» сорочки захисникам. Це своєрідний паперовий оберіг, на якому ще й писали побажання.

«У планах на 2022 рік були інші завдання, як і в усіх українців. Та війна внесла свої корективи. Тому адаптовуємо заходи до часу. Багато приходять на екскурсії внутрішньо переміщених людей з різних південних та східних населених пунктів. На початку війни були з Київщини та Чернігівщини. Майстеркласи також відвідують і діти, які черед війну в Старому Самборі та довколишніх селах», – розповідає директор музею Назар Ящак.

Також в музеї  експонували виставку графічної  карикатури місцевого художника Степана Муряша, який на мистецькому артфронті показує, як він відчуває війну.

У музеї планують й інші цікаві заходи, за анонсами подій можна стежити у Фейсбук групі історико-краєзнавчого музею.

Ваш Голос Прикарпаття