Люба КІПОРЕНКО
Він – викладач геології. Вона – вихователька. Доля їхня об’єдналась так, що спільно дарують радість іншим. Діна та Вадим сьогодні проживають у Старому Самборі. До червня ж були у Харкові. Чому вирішили виїжджати та чим займаються? Про це говоримо далі.
Війна для Діни почалась у 2014 році. Адже жінка з Луганщини, з міста Щастя. Там працювала вихователькою. Згодом переїхала в Харків. В одному з дитячих будинків, під час розважальних заходів познайомились із Вадимом. З того часу разом вони дарують щастя іншим.
Повномасштабна війна застала моїх співрозмовників у Харкові.
«Це мав би бути звичайний день зі своїми планами, справами. Але ж ні. Ми почали чути ці вибухи. Бачили танки. Для Діни вони були більш звичними, адже вона з Луганщини, де бойові дії тривають з 2014 року… Ми зрозуміли, що війна розширила свою географію», – пригадує Вадим.
До великої війни Вадим і Діна їздили по дитячих будинках, організовували різні цікаві розваги для дітей. З 24 лютого вони не змінили своєї роботи, однак виступали, здебільшого, у метро. Бо там жили люди, які потребували позитивних емоцій.
«З перших днів повномасштабної війни ми зрозуміли, що будемо дуже корисні діткам, які змушені жити у метро, в підвалах шкіл, тощо. Тож тепер ми виступали там. Це допомагало дітям забутись, розважитись. Війна не має вкрасти у них дитинство. І ми хоча б у такий спосіб старались їх підтримати та подарувати радісні емоції. Повірте, їхні посмішки – безцінні», – розповідає Діна.
Мої співрозмовники займались таким волонтерством у Харкові до кінця травня. Відтак, були змушені виїхати. Метро відкрили, люди все більше почали виїжджати. Обстріли почастішали. Під час одного з них герої цієї публікації втратили свою машину. Сюди ж приїхали на робочому автомобілі. Нещодавно жінка навідалась додому в Харків, аби забрати костюми.
«Ми коли виїжджали, то Харків уже зазнав великих руйнувань. Але дуже боляче було бачити це прекрасне місто зараз. Ці зруйновані будівлі, порожні чорні висотки без вікон. Це жахливо… Я повернулась туди не на довго. Ми ж як виїжджали, залишили вдома майже всі костюми. Так от я поїхала по них. На щастя, дім наш стоїть. Правда, без вікон », – каже жінка.
У Старий Самбір пара приїхала зовсім випадково. Будучи у Львові, просто тицьнули пальцем на карті. Туди й поїхали. Тривалий час жили у своєму автомобілі на березі Дністра. Не найкращі умови, погодьтесь. Однак, вони прижартовують, що «кава на вогні смакує дуже добре».
«Ми приїхали в Старий Самбір 31 травня. Побачили оголошення, що 1 червня буде дитяче свято в місті. Пішли в міську раду. Запропонували, що хочемо долучитися до цього дійства. Здається, таким вчинком ми здивували працівників ради. У нас перевірили паспорти й не вірили, що ми будемо безкоштовно працювати аніматорами на святі», – каже Вадим.
Цього тижня аніматори уже провели незабутнє бульбашкове шоу у Старій Солі. Завтра, 10 липня, таке ж відбудеться у Торчиновичах.
Лазерне шоу, фаєршоу, бульбашкове шоу, анімація, фотозони, аквагрим, найрізноманітніші цікаві костюми (до слова більшість з них виготовлені власноруч), оригінальні привітання з Днем народження чи іншим святом. Ці люди можуть і вміють все.
Контактні телефони для замовлень: 063 662 24 27; 050 729 03 17.
Ще у цій категорії
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу
У Старому Самборі молитовно вшанували загиблих захисників України