18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Перемога юних знавців: команда школи ім. Богдана Сольчаника представлятиме Самбірщину в області

Поширити

У перший день весни у місті Самборі відбувся І районний етап обласного чемпіонату з брейн-рингу, присвячений Героям України. У ньому змагалися 11 команд з різних шкіл району. Команда учнів Старосамбірського опорного закладу імені Героя України Богдана Сольчаника продемонструвала глибокі знання з історії України, а також логічне мислення та швидкість реакції. Завдяки злагодженій роботі та ерудиції юних знавців команда здобула переможне перше місце!

Організаторами змагань є департамент освіти Львівської ОВА та обласний науковий ліцей, а проходив брейн-ринг  на базі Самбірського ліцею ім. А. Чайковського. Переможців та призерів чемпіонату вітали представники влади, освітяни.

Друге місце посіла збірна команда Стрілківської громади, а третє  – школа №1 з міста Турки.

«Турнір присвятили 10-й річниці початку збройної агресії. А до питань увійшли факти про визначних особистостей від часів Київської Русі-України, тобто про київських князів, їхні походи, знання культури тієї доби. Також треба було знати історію війська Запорозького і славних гетьманів наших. Звучали питання і про культуру XVII-XIX ст., навіть згадувались Січові Стрільці і тематика Першої світової війни. Ну, і звичайно, були питання про події сьогодення. Конкуренти були достойні, сильні і було досить непросто. Скажу чесно, перемога була для нас неочікуваною, проте, кожен з нас в душі про це мріяв. Тому результат змагань сприйняли дуже емоційно і радо. Діти – молодці!  Відповідально і старанного готувалися», –  розповідає «ВГП» Василь Ощипок, педагог-історик Старосамбірського опорного закладу, керівник команди.

Радіють успіху юних знавців і у відділі освіти Старосамбірської міської ради.

«Перемога команди Старосамбірського опорного закладу – це результат наполегливої праці учнів, їхніх учителів та батьків. Дуже приємно, що у школі продовжують гарні традиції любові до історії та вивчають її з цікавістю та зацікавленістю. Бо знання історії – це не просто знання про минуле. Це знання про те, як жити в сьогоденні, як перемагати та будувати майбутнє.Дякуємо дітям, керівнику – учителю історії Василю Михайловичу Ощипку та дирекції закладу! Бажаємо перемоги у наступному обласному етапі!», – коментує  Ольга Коваль, начальниця відділу освіти.

Команда мала назву «Кіборги», до  неї увійшли учні 8-9 класів: Анна Половчак, Марта Гаєвська, Євген Дук, Каріна Янів, Яна Кость. Капітан – Христина Смилянин.

Вітаємо юних інтелектуалів  з блискучим виступом та бажаємо їм успішного змагання в області, які відбудуться 20 березня.  Їхня перемога є чудовим прикладом того, як молодь Старосамбірщини шанує пам’ять Героїв України та прагне до знань. Власне, як Герой України Богдан Сольчаник, ім’я якого носить школа.

Ваш Голос Прикарпаття