24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Непереможні, бо єдині: у Старому Самборі відзначили День Соборності України

Поширити

Учора, 22 січня, Україна відзначала День Соборності. Сьогодні, як ніколи, відчуваємо, що Україна, направду, незалежна та соборна держава. Зі сходу до заходу, з півночі до півдня – усі разом у боротьбі проти одвічного ворога.

Відзначення Дня Акту злуки у Старому Самборі розпочалося зі символічної ходи єднання із 30-метровим державним стягом. Хід почали опісля недільної літургії від каплиці, яку освятив Андрей Шептицький, що розташована на правому березі Дністра. З колядками, віншівками парафіяни УГКЦ з отцем-деканом Михайлом Николином пройшли містом до ювілейного Хреста, на лівому березі Дністра. Тут за Україну молились на молебні до Пресвятої Богородиці спільно зі священником Юрієм Бойчуком.

«Україна стоїть! Україна молиться! Україна бореться! Україна переможе! Бо ми в своїх намірах – єдині! У 2022 році ми започаткували цю акцію. Тоді в повітрі вже дихало війною, росія на кордонах з нашою державою виставила військову техніку. Тоді девізом нашої акції стало гасло: “Україна потребує твоїх рук”. Рік – великий чоловік. Скільки крові пролилося в нашій державі. Але мати-Україна відчула, відчуває і відчуватиме руки своїх дітей. Ми не дамо ворогу на поталу Україну. Цьогоріч девізом у День Соборності є гасло, що ми – єдині. Один в полі не воїн, коли ми подаємо руки одні одним – ми міцні. За спиною в нас кривай рік. Як буде через рік? Не сумніваймося, Україна буде! Бо вона в надійних руках!», – зазначив отець-декан Михайло Николин.

На завершення на центральній площі міста заспівали Державний гімн та непереможний хіт війни “Ой, у лузі червона калина”, а біля храму святого Миколая громада заспівала духовний гімн України “Боже великий, єдиний”.

Відтак, о 17 годині в оновленому Народному домі відбувся різдвяний концерт, присвячений Дню Соборності України. Чудові літературно-музичні композиції численно присутнім глядачам дарували вихованці та педагоги Старосамбірської дитячої музичної школи та колективи Старосамбірського Центру культури і дозвілля. Величні різдвяні колядки, патріотичні українські пісні тісно перепліталися із гірким воєнним сьогоденням. Хвилиною пам’яті вшанували усіх захисників, які янголами злетіли до неба. Повний зал глядачів своїми оплесками охоче приймав віншівки дітлахів, активно підспівував колядки та у скорботі віддавав шану полеглим Воїнам.

«Сьогодні маємо такий час, коли потрібно у стократ більше популяризувати нашу культуру, наші звичаї, пам’ятати важливі дати українського календаря. Тому у цьому заході ми поєднали традиційні різдвяні пісні з темою війни. Бо ж зараз усі живемо у прагненні перемоги. Думки, молитви та вчинки скеровані саме на її наближення. Ворог хоче знищити нашу самобутню українську ідентичність. Тому, попри весь трагізм, попри сльози від численних втрат, ми гордо несемо свою українськість у світ. Щоб кожен бачив – ми незламні. Ми непереможні, бо єдині! Саме сьогодні, у День Соборності України, говоримо про нашу єдність зі ще більшою гордістю. Нас не здолає жодна москальська нечисть», – коментує нашому сайту Ігор Піхо, керівник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

Ваш Голос Прикарпаття