15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Наші земляки провели благодійний концерт в Іспанії, щоб підтримати ЗСУ

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Нашого цвіту – по всьому світу. Не перебільшуючи, говоримо ми. І саме сьогодні, у такий тяжкий для держави час, відчуваємо це, як ніколи. Війна згуртувала всіх не тільки в Україні, а згуртувала українців у всьому світі. Шалена підтримка від діаспори, від наших заробітчан відчутна з перших днів великої війни. От і минулої неділі у невеликому іспанському місті Хатіба відбувся благодійний концерт у знак солідарності та підтримки України. А ініціаторами такого дійства стали наші земляки зі Стрілок.

Галина Козак із донькою Софією уже багато років проживають в Іспанії. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну постійно долучаються до різноманітних благодійних акцій, проукраїнських мітингів. Минулих вихідних, з їхньої ініціативи, у іспанському місті Хатіба відбувся благодійний концерт на підтримку Збройних сил України. За час концерту, а це півтори години чудової музики у виконанні Софії та її чоловіка Адріано, вдалось зібрати для нашого війська більше 20 тисяч гривень. До речі, Адріано – музикант з Італії. Тож цей захід став таким собі міжнародним дійством: українців, італійців та іспанців об’єднала музика та прагнення наблизити нашу перемогу над рашистами.

«Це була мамина ініціатива. Ми з Адріано охоче її підтримали, оскільки дуже прагнемо бути корисними Україні. Радіємо, що все так гарно вийшло. Того дня ми з-поміж іншого співали й українські пісні. Серед присутніх були українці, які живуть тут уже багато років, були й іспанці. Люди не стримували емоцій, плескали, плакали і це все створювало якусь таку душевну атмосферу великої родини.

Хочемо подякувати власниці закладу, де провели концерт. Вона дуже чуйно поставилась до нашої пропозиції. Допомагала, розголошувала про концерт, запрошувала друзів і знайомих. І як результат спільної роботи – кошти для нашої армії. Вважаємо, це найменше, що ми тут можемо зробити», – ділиться враженнями Софія.

Окрім того Софія з Адріано були учасниками великого концерту у Валенсії. Його організовували іспанці на знак підтримки України. Тоді збирали кошти для іспанських волонтерів, які допомагають українцям.

«Здебільшого, усі іспанці, яких я знаю, підтримують Україну. Завжди запитували і пропонували допомогу. Зараз, на жаль, уже менше, тому важливо порушувати тему війни. Бо ж підтримка потрібна й далі. Ми віримо, що це все скоро закінчиться перемогою України. Все обов’язково буде добре. Ми пишаємось нашою армією, мужністю захисників та захисниць. Постійно молимось за Україну, аби беріг усіх воїнів та цивільних людей. Впевнені, що зовсім скоро вже організовуватимемо великий концерт нашої перемоги», – каже Софія.

Усі виручені кошти наші земляки перерахують волонтерам, які займаються підтримкою військових, що базуються у найгарячіших фронтових точках. Власне серед волонтерів – і син Галини Козак та рідний брат Софії Роман. Про нього прочитати можете тут.

Ваш Голос Прикарпаття