18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Молодь – не байдужа, дорослі – не скучні: як у Старому Самборі єдналися покоління

Поширити

Подолати стереотипи, що батьки і діти, молодь і дорослі абсолютно не чують одні одних і є протилежними полюсами мали можливість жителі Старосамбірської громади на заході «Єднання поколінь», який відбувся 13 жовтня у Старосамбірській публічній бібліотеці.

На ньому зустрілися молодь 14-20 років із представниками молоді 30+.

Креативні ідеї та пропозиції, жива дискусія, неформальна дружня, атмосфера, висвітлення важливих проблем та їх вирішення – все це відбулось через картки потреб і мозкову гру «Телепортація».

Організував подію відділ культури, молоді, спорту та туризму спільно зі Старосамбірським молодіжним центром. Модерував і готував зустріч директор Старосамбірського молодіжного центру Назар Титар.

«Це мій авторський захід, я придумав і розробив під час навчання від Ради Європи, там його презентував і пообіцяв втілити у своїй громаді. І вже через два тижні ідея стала подією. Мета – обʼєднати старше і молодше покоління. Бо стикаюсь із нерозумінням деяких людей (переважно фейсбучні диванні експерти) для чого молоді молодіжний центр і так далі…

Захід вдався! Я зібрав потреби молоді і старшого покоління, вони висвітлили все це через симуляційні-мозкові ігри «картки потреб» і «телепортація». Де молодь писала, що не  вистачає старшим у громаді, а старші навпаки, що треба для молоді. Також із учасниками ми розібрали всі проблеми взаємодії вікових категорій і як їх обʼєднювати і залучати, і найголовніше, щоб між ними була рівність. Як на мене, мета – досягнута. Була чудова атмосфера, де панувала рівність, повага і креатив», – розповідає «ВГП» Назар Титар.

Така подія проходила у місті вперше і вона сподобалася як організаторам,  так і учасникам.

«Я була на подіях від Молодіжного центру не раз, але анонс цієї не особливо був зрозумілий. Бо якось так вже є у нашому розумінні, що з дорослими скучно. Та ні! Було цікаво! Ми зблизилися. Цього дня мала ще інші заплановані справи, тому , на жаль, до кінця не була присутня. А від того стає ще цікавіше. Бо навіть з половини часу на зустрічі залишилося враження, що такий формат дуже динамічний і я б зі задоволенням взяла участь ще раз. Нам є чого вчитися від дорослих, ну, і їх чогось можемо навчити й ми», – ділиться враженнями восьмикласниця Анна Половчак.

Позитивно відгукуються про захід і зріліша молодь.

«Це щось нове і цікаве, адже подібних зібрань, де би могли співпрацювати разом і об’єднати свої ідеї, мрії, плани у розвиток нашого містечка і Молодіжного центру загалом, не було. Невимушена атмосфера, щирі емоції, спільні ігри об’єднали покоління. Усі залишилися задоволеними. Ми на всі 100 відпочили, перезавантажились, надихнулися. Обговорили багато ідей і планів, до прикладу, відкриття парків, тематичних кафе, кінотеатру. Шкода, що було мало часу, адже потрібно було повертатися молоді 30+ додому, до домашніх обов’язків», – жартома завершує ділитися враженнями Леся Комарницька. І додає, що з великим задоволенням відвідувала б подібні події та вдячна директорові Моложідного центру за змістовний і цікавий захід.

Ваш Голос Прикарпаття