24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Юстина Теличко з Торганович відзначила століття

Поширити

Сто років для світу – маленька крихта у просторі часу, сто років для людини, для родини, для села, громади – це благословення Господнє. А надто тоді, коли ювілянти зустрічають таку поважну дату, як то кажуть, “на ногах”, зі світлим розумом та здоров’ям – нівроку. До сто літ Господь зволив дожити жительці села Торгановичі Юстині Теличко.

Навіть у 100 років – життя сприймається не таким довгим. Ніби в одні двері зайшла, в інші – вийшла. Не знаю, де тих літ назбиралося. То є Божа сила, що я так довго жию. В таких муках минали літа. Але і доброго в житті було багато”, – говорить пані Юстина.

У п’ятницю, 2 квітня, саме в той день, коли на ювілей до мами, бабусі та прабабусі зібралася дружня родина, завітали до ювілярки і голова територіальної громади Ігор Трухим, керівниця гуманітрного відділу Ольга Коваль та Торчиновицький староста Зіновій Припін. У родині тепла та затишна атмосфера. Маму, бабцю та прабабусю поважають її рідні – і це відчувається навіть за короткий час.

Наша бабуся недоїдала, дуже багато працювала, ні хвилинки не сиділа. Завжди була усміхнена, щира, вона ще й тепер часто прижартовує з нами. Дуже добре жила з чоловіком, нашим дідусем, він її постійно підтримував, і в радості, і в горі завжди розумілися з пів слова. Виховали дві дочки. Мають три внучки, 8 правнуків”, – з любов’ю розповідає про бабусю внучка Марія.


Я коли одружився і прийшов у цю родину, сказав бабі Юстині, шо будемо її сотню літ святкувати. Вона лише посміхнулася, але бачите – так воно і є”, – доповнив Марію її чоловік.

Взагалі бабуся Юстина – з родини довгожителів. Їх було четверо, троє дівчат і хлопець. Брат жив до 90 років. Інші дві сестри – 94 та 98.

Бабця любить жартувати, гумор оцінили і поважні гості.

Довгожителі – це жива історія нашого краю, вклоняємось Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду. Сердечно вдячні Вам за Вашу невтомну працю, життєву стійкість та мудрість. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, радості та ще довгих років життя в такому ж оптимістичному настрої. Хай тепло рідних і близьких зігріває Вас ще не один рік. А ми й у наступний ювілейний день народження приїдемо з квітами”, – звернувся зі щирими словами привітань голова територіальної громади Ігор Трухим.

Багато довелося пані Юстині пережити на своєму довгому життєвому шляху, проте ювілярка не втратила найкращих людських якостей, залишається доброю, щирою, позитивною, має гарну пам’ять. До речі, як розповіли родичі, вона ще й тепер пам’ять постійно тренує: рахує цукерки. А ще й рідним “ребуси” загадує: задом наперед говорить – треба відгадати, які слова сказала. А гостям у ювілейний день народження заспівала гарну давню пісню.

…Такі люди – то діаманти нашого життя. От і напросилося логічне запитання, яке я задала ювілярці – у чому таємниця довголіття?
Відповідь проста: “Любити життя, любити людей, любити світ довкола і Бога. І працювати. Працювати з усіх сил”…

Скільки позитиву, скільки натхнення відчули ми у цій оселі, що здається і сама природа привітала ювілярку – на зміну весняному дощику пригріло лагідне квітневе сонечко. Хай і надалі пізня осінь життя ювілярки, яка у цьому житті немало натерпілася через різні негаразди, буде погідною.

Марія Кузьмин.

Ваш Голос Прикарпаття