21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Юні волонтери зі Старої Солі виготовили тисячу розпалювачів для захисників

Поширити

Розпалювачі з воску та ватних дисків стають підмогою для воїнів. Вони можуть використовуватися для підігріву води в кружці, розпалювання вогнища чи печі, також можна просто зігріти руки. Щоб використати їх, треба надірвати диск, запалити вату всередині, горітиме в середньому 8 хвилин. Саме з такою допомогою для захисників вчергове  завітали до нашої редакції юні волонтери зі Старої Солі. Учні місцевої школи практично з початку повномасштабного вторгнення місце зустрічі не міняють: прийшли зі школи і бігом до бібліотеки.

Діти разом із місцевою бібліотекаркою Вірою Головко у різний спосіб долучаються до допомоги військовим: плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, плетуть патріотичні браслети та малють малюнки.

Діти без роздумів називають імена та прізвища земляків, які на фронті. Бо практично кожному вони разом з Вірою Богданівною формували посилки на фронт. Також коли воїни приїжджали у відпустки, бібліотекарка організовувала зустрічі у місцевому закладі культури. 

«Тут орієнтовно тисяча. Ми самі купували ватні диски і воскову крейду. Знаєте, і кошти самі на це заробили – ходили колядувати», – каже Мар’янка Червінська. Інші дівчатка наввипередки  доповнюють розповідь і про волонтера з Польщі, який передав для них понад 100 кілограм воску, і про півтисячі окопних свічок лише за цю зиму.

Цього дня до нас завітали ще Софійка Рудзінська, Марія та Уляна Велькопольські, Валентина Жох, Софія Чернянська.  Загалом, батальйон старосільських юних волонтерів складається з 49 осіб. Саме стільки людей є у вайбер-групі бібліотекарки Віри Головко, яка місцевих дітей та батьків гуртує на допомогу війську і сама знаходить способи волонтерити.  До прикладу, несе українські ідеї в Тік-тоці, дискутує з “ватниками”. Заробила зе це і подарунок від тих, які поділяють такі ж думки. В результаті 4 тисячі гривень принесла до редакції, які скеруємо на потреби військових.

Звичайно, за волонтерською роботою і пізнавальні заходи відбуваються. Останніми днями це було знайомство з Дарією Гусяк, зв’язковою Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, від дня народження якої минуло 100 років.

«Наше минуле славне і героїчне. Мусимо його знати. І мусимо бути максимально відповідальні тепер, коли вершиться наша історія. Діти у нас дуже чудові. Контактуємо з батьками. Часто батьки донатять на наші потреби. На днях маємо іншу справу – виготовлятимемо вчергове бандеромед, таку вітамінну суміш на меді. Маємо замовлення і на маскувальну сітку. Працюємо до перемоги!» – каже Віра Головко.

… На війні нашим захисникам важко, а конкретна допомога, яку отримують від небайдужих людей, полегшує фронтовий побут. І не лише практичні речі корисні на війні. Все це і моральний дух підвищує та мотивує наших воїнів, щоб наближати перемогу.

Ваш Голос Прикарпаття