2 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Як у Старому Самборі відзначили 210 річницю від дня народження Тараса Шевченка

Поширити

«Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!» Це слова нашого національного пророка Тараса Шевченка, які ведуть нас крізь бурі сьогодення. Україна третій рік у великій війні, та ми впевнено рухаємося до перемоги. Цьогоріч Україна і світ відзначають 210-ту річницю від дня народження поета, художника та мислителя Тараса Шевченка. Змістовні заходи провели й у Старому Самборі, до яких мали можливість долучитися люди різних вікових категорій та професій. Бо Шевченко – наш. Він – для усіх століть!

Шевченківський дух розкрили у актовій залі мистецької школи. Талановитий колектив бандуристів «Калинове гроно», яким керує Єфросинія Душна, тішив присутніх довершеним виступом. До слова, цими днями стало відомо, що цей колектив став лауреатом 1 премії Всеукраїнського фестивалю – конкурсу мистецтв ім.М.Лисенка «Ой заграйте, музиченьки». Також юні бандуристи мистецької школи пригостили 9 березня учасників віча «І оживе добра слава, слава України».

У суботу, в день народження Шевченка, біля пам’ятника Кобзареві отці УГКЦ Михайло Николин та Юрій Бойчук відслужити паминальну панахиду за Великим Українцем.

Окрім учнів, Старосамбірської школи №2, які промовляли Шевченковим словом, цитувати національного Пророка ведуча Марія Хомин-Маморська запросила і пересічних людей, які охоче декламували поезію Шевченка, бо ж у цих віршах звучить наша українська душа.

Також цікавим був квест юних шевченкознавців, який для учнівської молоді громади провели працівники відділу культури, молоді, спорту та туризму.

У неділю, 10 березня, уже за доброю традицією, в Народному домі Старого Самбора, учні та педагоги Старосамбірської школи ім. Героя України Богдана Сольчаника проводять концертну програму. Не винятком став і 2024 рік, коли відзначаємо 210 річницю Кобзаря.

Змістовний сценарій, харизматичні шкільні артисти, чуттєве виконання сценок, поезії, пісень проймали серця чисельно присутніх у залі старосамбірян. Бо Шевченкові слова – це вогник, що ніколи не згасне в серцях нашого народу.

Ми, нащадки Кобзаря, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до України, який запалив поет своїми безсмертними творами.

Освітянська спільнота школи № 1 і справою доводить любов до України, адже у це «время люте» діти, вчителі батьки малими вчинками працюють на велику справу.

Упродовж навчального року учні, вчителі, колектив та діти пожертвували на потреби ЗСУ близько 75 тисяч гривень. І це лише через організацію «Сильні, коли разом» та нашу редакцію.
А окрім того знаємо, що школа долучилась до різних акцій, та й самі відправляли посилки на фронт. Тому ми мали повноваження вручити колективу школи подяку за чітку патріотичну позицію, активну співпрацю у допомозі Збройним Силам України та невтомну роботу задля спільної Перемоги.

І хоч російський кат лютує на нашій українській землі, та ми переконані, що, як заповідав Шевченко, поборемо! Бо у цей страшний час воєнного лихоліття до боротьби з російськими окупантами за свободу, українську державу, рідну землю надихаємось і Шевченковим словом.

У вівторок, 12 березня, у Старосамбірській школі мистецтв відбувся міський конкурс читців «Вічне слово Кобзаря».

У цьому заході Шевченкове слово – проникливе, пророче, правдиве – звучало з вуст 51 учасника. У залі панувала позитивна атмосфера.

Творчий індивідуалізм деяких виконавців пробирав до мурашок. Учасники та учасниці представляли усі населені пункти громади. Кожен конкурсант старався проявити креативний підхід до свого виступу.

«Ви тут і ви всі переможці! Вийшли на сцену, спробували свої сили. І нам приємно, що на другому регіональному конкурсі читців Шевченкового слова набагато більше учасників, як минулоріч. Ми заохочуємо вас брати участь в різних конкурсах, бо це ваше естетичне виховання і ми будемо створювати для вас такі умови», – сказав у вітальному слові Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму.

Усі учасники отримали подарункові видання, а переможці – призи!
Усі заходи пройшли у атмосфері патріотизму та єднання.
Жителі Старого Самбора вшанували пам’ять Тараса Шевченка та продемонстрували свою любов до його творчості й віру в те, що «оживе добра слава, слава України!»

Ваш Голос Прикарпаття