18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Події розгортаються у Старому Самборі: у квітні презентуватимуть нову книжку

Поширити

На початку квітня  відбудеться презентація нового роману «Справа про чорну ропу» відомої української письменниці Наталії Тисовської. Це захоплююча історія, яка розгортається у Старому Самборі у 1905 році. У книжці авторка описує складні політичні та соціальні події того часу, а також особисті драми та переживання героїв, життя яких тісно переплетене з історичними подіями.

Днями відбулася організаційна нарада, де секретар Старосамбірської міської ради Ігор Жук та директорка публічної бібліотеки Людмила Сольчаник були на онлайн-зв’язку з письменницею та обговорили попередню програму презентації.    

«Наталя Тисовська має старосамбірське коріння. Вона –  талановита письменниця, авторка численних романів, повістей та оповідань. Її твори відзначаються глибоким психологізмом, історичною достовірністю та емоційною насиченістю.  Також вона відмінна перекладачка. Серед її перекладів «Гра престолів», «Битва королів» Джорджа Мартіна, «Світанок» Стефані Маєр та багато інших творів. А самі переклади вирізняються живою і цікавою мовою викладу і читаються так само легко, як і власні твори», – розповідає Ігор Жук.

Презентація книги обіцяє бути цікавою та пізнавальною, про деталі напишемо згодом. Зараз зацитуємо враження про книгу читачки, яка побачила рекламу від видавництва в інтернеті, її зацікавило, що події відбуваються у Старому Самборі, тому придбала.

«Я оформила передзамовлення від видавництва, бо було цікаво. З  батьками і старосамбірськими друзями обдумували, а хто ж така Наталя Тисовська і з якої хати походять родинні  корені жінки? Я ще була дитиною, але добре пам’ятаю пані Тисовську,  яка жила позаду кінотеатру. От і зрозуміли, що це напевне близька родичка нашої сусідки, адже ціле своє життя я прожила на Затиллі і добре знала своїх сусідів.  Цікаві події Старого міста заполонили мою уяву. Захоплюючий  детектив читається легко і швидко, в уяві вимальовується моє рідне  містечко початку 20 ст. Ніби це я іду знайомими вуличками Затилля, Повалиска аж до жидівського цвинтаря. Часом здається, що саме мої ноги гуляють березневої днини тодішньою центральною  площею міста… Цікаво дуже читати про побут старосамбірян, їхні гастрономічні уподобання, дружбу, родинний затишок і підтримку.  Як влучно зазначає авторка в Старому Самборі не було секретів, як не має і на сьогодні усі події , які відбуваються з жителями міста у  всіх на вустах “усі про все знають“, – ділиться враженнями Наталя Васурчак

Віримо, що презентація видання Наталії Тисовської стане справжньою культурною подією для Старого Самбора. І буде чудовою можливістю для жителів міста познайомитися з талановитою українською письменницею та її новою книгою, яка розкриває цікаві сторінки історії Старого Самбора.

Ваш Голос Прикарпаття