26 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Як Старосамбірська громада допомагала війську в минулому році

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

2022 рік для всіх нас став роком болю, руйнації та жахіть. Але поряд з тим – став роком міцності, незламності, єдності. Завдяки єдності війська й тилу Україна впевнено крокує до перемоги над російським загарбником. Осторонь не залишився ніхто. У наших публікаціях ми багато розповідали про різних волонтерів, які своєю щоденною роботою наближають перемогу. Сьогодні ж зупинимось на тому, як працювала Старосамбірська міська рада у напрямку підтримки війська. Ми поспілкувалися з керівником громади та відповідних відділів.

Автомобілі

За минулий рік Старосамбірська громада передала Збройним Силам України 6 автомобілів.
«Сьогодні, на дванадцятому місяці повномасштабної війни ми вже добре розуміємо важливість автомобілів на фронті. Адже машина у війську – це мобільність, швидкість, часто і збереження життя. Також чудово усвідомлюємо, що авто на передовій – це швидше розхідний матеріал. Бо ж іноді обстріли не дають прослужити автомобілю й дня. Минулого року Старосамбірська міська рада передала на потреби війська 6 машин. Зокрема, два автомобілі ми передали Чернігівській військовій частині у якій служить батько нашого полеглого наймолодшого Героя Олега Турянського. Це були бус Opel та джип Grand Cherokee. Одним джипом Dodge наразі тимчасово користуються місцеві волонтери, які возять допомогу на передову. Нашому земляку Володимиру Медведєву на Херсонський напрямок передали джип Ford Ranger. Ще один джип поїхав на Покровськ для бійців УНСО. Наразі готується до передачі Mercedes-Benz Vito», – розповів «Вашому Голосу Прикарпаття» міський голова Старого Самбора Ігор Трухим.

Першим автомобілем, який віддали війську був джип Grand Cherokee. Його придбали за сприяння жителів Старосамбірської громади, які тимчасово проживають за кордоном. Джип поїхав тероборонівцям у частину А7371.

Кошти
Також у Старосамбірській громаді постійно проводили збір коштів. До нього долучалися як працівники міської ради, так і старостати. Відтак, зібрали понад пів мільйона гривень. Усе передавали на військо.

«За минулий рік на потреби армії Старосамбірська територіальна громада зібрала 532 716 гривень. Якщо деталізувати витрати, то 307 950 гривень ми перерахували на спеціальний рахунок Національного банку, що створений для підтримки армії. Ще 224 766 гривень передали на потреби військовослужбовців Старосамбірської територіальної громади, які перебували у зоні бойових дій та територіальної оборони. Зокрема, їх витратили на придбання пластин для бронежилетів, паливо-мастильних матеріалів, форми для військовослужбовців, частково для придбання тепловізорів.
Крім цього придбано і передано три автомобілі на передову: один вартістю 3850 євро, та два автомобілі вартістю 3000 євро»
, – коментує Уляна Дякун, начальниця фінансового відділу Старосамбірської міської ради.

Допомога

Від початку повномасштабного вторгнення громада передала й безліч необхідних речей нашим військовим. За це відповідає управління соціального захисту населення Старосамбірської міської ради. Важко сьогодні сказати вагу відправленого вантажу. Адже це тонни допомоги.
«Вже у перші тижні повномасштабного вторгнення Старосамбірщина отримувала допомогу з-за кордону. Наше завдання було прийняти та передати туди, де її чекали найбільше. Важко перелічити все, що передавали. Адже це і продукти харчування, і засоби гігієни, а також набори польового посуду, консерви, медикаменти, батарейки, спальники, каремати… Перша відправка була 1 березня на Київ. З того часу й почалися регулярні передачі нашим захисникам. Київщина, Донеччина, Харківщина, Запоріжжя… «Карпатська Січ», 24 ОМБ, Тероборона, Бригада 128 А1556, частини Т0910 й А0998, 109 бригада, 125 бригада, 77 аеромобільна бригада… Ці переліки можна продовжувати.
Окрім того, надаємо й індивідуальну допомогу військовим із нашої громади. Зазвичай, до нас звертаються рідні, друзі й кажуть, що такий-то воїн потребує таких-то речей. Тоді намагаємося сформувати індивідуальну посилку. Таких відправлень минулоріч мали 61. Їх отримали хлопці зі Спасу, Страшевич, Тершова, Великої Лінини, Старої Солі, Созані, Волі, Стрільбич, Великосілля, Старого Самбора та й інших населених пунктів громади»
, – каже начальник Управління соціального захисту населення Іван Лисейко.

Післямова. Окрім того, активно на перемогу працює й культура громади. Збори коштів, придбання необхідних речей, тощо. Про це все ми ще розкажемо у одній з наступних публікацій.

Ваш Голос Прикарпаття