У Старосамбірській лікарні хочуть реабілітаційне обладнання – воно на часі. Опорній школі № 1 ім. Героя України Богдана Сольчаника Старосамбірської громади потрібне нове комп’ютерне обладнання, бо випускники, здаючи НМТ, мали стреси й через те, що підвиcали комп’ютери. Старосамбірській школі № 2 потрібно СТЕМ-обладнання, аби облаштувати кабінет трудового навчання – так випускники усвідомлено будуть знати, чи хотіли б взяти у доросле життя навички, здобуті тут. Дитячо-юнацькій спортивній школі потрібен власний транспорт, щоб возити своїх вихованців на змагання. Старосамбірській бібліотеці потрібно комп’ютерне обладнання.
Такі та інші ідеї висловлювали Андрій Борецький, Оксана Дрозд, Ігор Піхо, Людмила Сольчаник. Ці люди працюють у галузі медицини, освіти, культури. Вони та ще двадцять інших учасників, серед яких і очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим та інші посадовці, а також внутрішньо-переміщені особи, активісти та волонтери обговорювали на “Діалоговій сесії”. Це один зі заходів циклу тренінгів у Старосамбірській міській раді у рамках проєкту «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад», який втілюється «Міжнародною організацією з міграції» IOM Ukraine у партнерстві з «Західноукраїнським ресурсним центром» та фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.
Нещодавно у Старосамбірській міській раді відбуласядіалогова сесія «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку» .
У цікавій та динамічній роботі учасники заходу обговорили ще одну ідею – для господарки громади потрібний транспортний засіб. На цьому і зійшлися.
Попереду – наступні етапи роботи у рамках цього проекту. На них представники Старосамбірської громади матимуть змогу взяти участь у серії зустрічей, де зможуть обмінятися ідеями та знаннями з іншими учасниками, а також на практиці потренуватися збирати та аналізувати дані. Ці діалогові сесії сформують платформу для активного обговорення ключових питань, а також створення нових стратегій і планів, які впливатимуть на майбутнє громади.
Основною метою таких діалогових сесій є покращення взаємодії між місцевою владою та громадськістю у розв’язанні проблем та згуртування громади, як відповідальної спільноти, а також підвищення залучення мешканців громади до прийняття рішень на місцевому рівні.
“Правду кажучи, йшла на цю зустріч і мала деякі побоювання, бо розуміла, що кожен присутній матиме свої пропозиції проєктів і відстоюватиме їх. Ідею мала і я – “Створення сучасного спортивно ігрового майданчика на території Білицької гімназії”. Мабуть, усім знайома ситуація, коли потрібно розв’язати певну проблему, але зацікавлені у цьому процесі люди мають цілковито різні бачення подальших дій і тоді відбуваються несприятливі процеси: рішення не приймаються. Але під час першої діалогової сесії в рамках проєкту “Людський вимір- інклюзивні дані для стабільності та розвитку” зрозуміла, що саме співпраця, компроміс та діалог відкривають нові можливості для порозуміння та врахування потреб різних груп місцевих жителів. Завдячуючи цій зустрічі, отримала позитивний досвід у подальшій своїй роботі. Впевнена, що після таких навчань і мій проєкт колись буде втілений і життя“, – ділиться враженнями від події з журналістом нашого сайту Оксана Макогон, директорка Білицької гімназії.
Нагадаємо, що Старосамбірську міську раду відібрано до участі на конкурсній основі завдяки розробленій та поданій проєктній заявці відділом інвестиційного розвитку, що дасть можливість окрім отримання потрібних знань, ще й отримати підтримку в формі технічного забезпечення та грант на реалізацію ідеї.
Курує це питання Мар’яна Карлик, начальниця відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Старосамбірської міської ради.
“Щодо Старосамбірської громади, то я вітаю з обранням до ІІ туру проєкту. Це означає, що люди компетентно і відповідально працювали з проєктною заявкою. Щодо сьогоднішньої сесії, то мені приємно, що учасники були залучені до процесу. Це було видно по їх ативності, багато ідей, аргументів. Вірю, що проєкт тут вдало реалізують“, – каже для “ВГП” по завершенні заходу модератор події Юрій Яцків.
Зазначимо, що участь у проєкті дозволяє отримати обладнання для збору і аналізу даних (ноутбуки, планшети, ліцензійне програмне забезпечення), а відтак можна виграти грант на реалізацію ідеї й освоїти суму еквівалентну 6000 дол. США.
Ще у цій категорії
У Стрільбичах попрощалися зі загиблим Андрієм Балицьким
росія бореться за нашу стійкійсть і в інформаційному полі: завершився проєкт із медіаграмотності
Василя Щурка з Шумини нагородили орденом «За Мужність». Посмертно