25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

За перемогу та мир молились під час пішої прощі до Лаврівського монастиря

Поширити

Майже дев’ять годин у дорозі, майже 49 тисяч кроків, майже 30 кілометрів шляху подолано. Таким на Самбірщині запам’ятається цей день для сотень людей, яким рясний дощ не був завадою, щоб іти назустріч Богу.

Уже стало доброю традицією щороку 24 червня, напередодні празника святого Онуфрія, йти пішою прощею від храму Різдва Пресвятої Богородиці, що у Самборі, до Лаврівського монастиря cвятого Онуфрія чину святого Василія Великого. Ідуть до Бога як дорослі, такі і діти – від найменшого – до найбільшого.

Дорогою прочани співали духовні пісні, промовляли молитви, зупинялися у храмах Торганович, Торчинович та Старого Самбора, де служились молебені. А гостинні парафіяни частували пілігримів горнятком смачної кави-чаю та апетними канапками.

До Господа, до Діви Марії кожен з численних молільників ніс свої прохання. А спільним наміренням була молитва за переможний мир у війні, за наших захисників і їх родини, за полонених та поранених, за людей, які через війну мають різні втрати.

Біля Лаврівської святині прочан зустріли настоятель храму о. Андрій Драган та місцеві парафіяни.

«Господь порахує ваші кроки, Господь знає ваші серця. У цю дощову днину ви прийшли до цілі. Так і вжитті буває, часто маємо різні перешкоди, але Всевишній допомагає все подолати. Спільним нашим наміром є, щоб в Україні настав переможний мир», – зазначив отець-монах і запросив до унікальної святині на спільну Літургію.

Також молільники мали нагоду приступити до Святих Таїнств Сповіді та Причастя, отримати благословення та повний відпуст.

«Я тебе люблю. Всього три слова. Вони адресовані нам від Всевишнього. І ми маємо це розуміти. На них життєвий акцент. Ними маємо керуватися у всіх аспектах свого життя. Вони мають бути нашою рушійною силою. Хай сьогоднішній молитовний захід допоможе комусь розпочати стосунки з Богом, а для когось скріпити чи поглибити. А всім нам допоможе дочекатися швидкої справедливої перемоги», – говорив під час проповіді отець Степан.

Опісля молитовних відправ гостинні монахи частували молільників смачною вечерею. А керівник Старосамбірської громади подбав, аби додому люди повернулися на автобусах.

Завтра, під час празника, у монастирі Св. Онуфрія в Лаврові о 10-й годині святкова Утреня і водосвяття на джерелі.

11.00 – Акафіст до св Онуфрія,

12.00 – Святкова Божественна Літургія, яку очолить о. Юстин Бойко.

Ваш Голос Прикарпаття