25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Всю правду про війну  розповіли для молоді воїни Андрій Бербих та Володимир Лоїш

Поширити

Про життя і смерть, мотивацію, натхнення, мужність, героїзм, відповідальність, цінність знання, очікувану перемогу і плани після неї розповідали воїни Збройних Сил України Андрій Бербих та Володимир Лоїш. Сьогодні, 7 серпня, вони зустрілися з молоддю Старосамбірської громади та усіма жителями міста, яким важливо було чути про війну з перших вуст.

Зустріч проходила у Старосамбірській публічній бібліотеці і організував її Молодіжний центр Старосамбірської громади, а модерував захід його директор Назар Титар.

Для того, щоб поспілкуватися з тими, хто боронить наш рідний край, прийшло чимало молодих людей. На зустрічі захисники поділилися своїм досвідом, військовими справами, професійною підготовкою. Розповіли більше про службу, зброю, настрої місцевого населення, власні історії та про про те, чим займалися до війни.

Андрій Бербих (позивний Дяк)  працює директором Народного дому міста Хирова, за сумісництвом – вчитель музичного мистецтва у Хирівському ліцеї. Також керує церковним чоловічим хором «Собор», який об’їздив багато величних храмів не лише на Старосамбірщині. А ще належить до різних творчих колективів та з концертними програмами об’їздив багато міст і сіл нашої України та за її межами.

Коли над Україною нависла загроза, чоловік, не вагаючись пішов боронити країну тоді, в 2014 року. Полишив звичні справи і в 2022 році – пішов на війну. Він ще встигне проводити уроки дітям, організовувати концерти на сцені, молитися у храмі. А тепер у складі 103 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ боронить Україну. Зараз воїн на реабілітації.

Володимир Лоїш (позивний Грім) також боронив Україну в 2015-17 роках. Відтак розвивав власну справу та працював посадовцем Старосамбірської міської ради. З першого дня повномасштабної війни Володимир був у числі тих, хто активно зорганізував штаб у тилу в Старому Самборі, за кілька днів у складі волонтерських груп почав їздити на передову з гуманітарними місіями. Відтак через місяць добровольцем пішов на фронт, до батальйону «Карпатська Січ». Отже, замінив комп’ютер на джавелін, а зручне крісло – на окопи.

Усі присутні мали змогу задати питання, які їх цікавлять. Натомість отримали змістовні, обґрунтовані та цікаві відповіді.

«Я на війні ще у 2015 був. Якби не прості люди, ще тобі би війна закінчилася не на нашу користь. Важливою і тепер є підтримка тилу. На жаль є люди, які робляться «експертами» війни, або ж і саботують певні справи. Злочинцем є той, хто нічого не робить у цей важливий час. Способів наблизити перемогу є багато. Навіть жінка, яка посадила грядку і заквасила огірки, потім, передавши волонтерам, долучається», – зазначив Володимир Лоїш. І подякував землякам за підтримку, за єдність фронту й тилу, за вишивані шефрони, які мережили бібліотекарі та читачі, за іншу конкретну моральну і матеріальну підтримку. А молоді побажав вчитися, бо вони будуть дуже потрібні державі, яку розбудовуватимуть.

Подякував воїнам за захист, за зворотній зв’язок і сьогоднішню зустріч начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради Ігор Піхо. А директорка публічної бібліотеки вручила чергові подарунки для настрою для поважних гостей та їх побратимів – дитячі малюнки малих читачів та патріотичні сувеніри.

«Ця війна між добром і злом. І ми обов’язково переможемо. Вчіться, діти. Чітко виконуйте свої життєві завдання. В першу чергу, моліться.  Молитва обов’язково має бути присутня завжди. Просіть Господа, щоб наповнив ваші серця любов’ю до Бога, до рідних і до України», – сказав на завершення Андрій Бербих.

І Андрія Бербиха, і Володимира Лоїша на перші лінії фронту привели цінності. Вони на передовій. Ми, в тилу, ні на день не маємо забути, що війна. Будьмо вдячними і відповідальними, щоб у свій спосіб наближати перемогу.

Ваш Голос Прикарпаття