15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Водогін, нова пожежна частина, освітлення від сонця: плани Старосамбірської громади на 2022 рік

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Зазвичай, на початку нового року підводять підсумки року, що минув. Керівництво громад розповідає людям про те, що вдалось, а що ні. Й ми ще опублікуємо звіти громад. Але також в цей святковий час прийнято планувати, ставити перед собою цілі й рухатись у напрямку до втілення усього запланованого. Тож журналістка нашого сайту в ці дні завітали до міського голови Старого Самбора Ігоря Трухима. Поговорили про те, над чим працюватимуть в громаді у 2022 році. Запланованих справ, ідей та проєктів, насправді, дуже багато. Тож тепер найцікавішим поділимося й з вами, дорогі читачі. Більшість ідей стануть основою тих чи інших проєктів.

СТАРИЙ САМБІР

Щодо центру Старосамбірської громади, то на місто чекає багато змін. Почнемо з найболючішої теми для містян.

Водогін

Реконструкцію центрального водогону завершать навесні. А вже зараз у міській раді готують проєкти на заміну труб по вулицях Богдана Сольчаника та Шевченка. Тож сподіваємось, що аварійних відключень у цьому році буде менше.

Фонтан

До Великодня має запрацювати й фонтан у центрі міста. «Знаю, що в соцмережах люди обурювались, що у нас з водопостачанням проблеми, а тут от фонтан. Але хочу трошки пояснити. Для фонтану ставиться спеціальний резервуар з водою. Його потрібно буде наповнити один раз. Потім – працює насос. Будуть і спеціальні фільтри, які цю воду очищуватимуть. Тож додаткового навантаження на водогін не буде», – розповідає «Вашому Голосу Прикарпаття» керівник громади Ігор Трухим.

Стадіон

У 2022 році продовжиться облагородження та оновлення міського стадіону. Зокрема, цьогоріч планують зробити бігові доріжки. «Радію, що у нас у місті є багато активних мешканців, які ведуть здоровий спосіб життя. Свого часу в одній з місцевих Фейсбук-груп люди писали, що не завадило би на стадіоні зробити бігові доріжки. А й справді, чому б ні. Якщо люди хочуть займатись спортом, бігати, то маємо сприяти цьому», – каже Ігор Станіславович.

Автовокзал

Тема нової споруди на автостанції теж облетіла усі «інтернети». Хтось називав її «потворою», а хтось погоджується з тим, що автовокзал у місті вже давно потребував упорядкування й нарешті дочекався. Бачимо, що будівля уже зведена, однак готовим усе має бути навесні. Й, до слова, не будівлею єдиною. Вокзальна площа теж оновиться.

З НОВОГО

Окрім завершення справ попередніх років, є й нові ідеї. Вони стосуються й закладів освіти, медицини, ремонту доріг, тощо. Зокрема, у Старосамбірській школі №2 планують замінити перекриття, а от у школі №1 попрацюють над благоустроєм, зокрема, хочуть відремонтувати два спортзали. Ремонтні роботи чекають й міську бібліотеку. Серед запланованого – відновлення фасаду Старосамбірської лікарні. Оновлення буде у сквері біля «Універмагу».
Що стосується міських доріг, то минулого року майже завершили роботи на вул. Ольжича. Її відремонтують вже у 2022 й також облагородять тротуари, встановлять лавочки та ліхтарі. Також цього року планують відремонтувати дорогу на вулиці Героїв Берестечка та до міського кладовища.
Ще одним болем Старого Самбора є паркування. Над тим, аби вирішити цю проблему глобально, у міській раді «сушать голову» вже давно. І певні ідеї є, але про них розповімо згодом. Наразі ж планують впорядкувати парковку біля адмінбудівлі міської ради.
Не забудуть цього року й про найменших мешканців. «Хочемо встановити дитячий майданчик в мікрорайоні «військове містечко». Це доволі великий квартал і тут є багато дітей. Вважаю, така справа буде доцільною», – каже міський голова.

СЕЛА ГРОМАДИ

Старосамбріська громада – це не тільки Старий Самбір, але й довколишні села. Приємно, що не забувають і про них. Здається, чимало оновлень цього року буде у Страшевичах. Як нам розповів Ігор Трухим, у цьому окрузі дуже активний староста (Микола Ляхович) у якого ідеї, мабуть, не завершуються ніколи. Однак свої плани є й у керівництва громади. Болем цього округу є дорога й її однозначно потрібно зробити. У планах також оновлення сільського стадіону, там хочуть встановити нові глядацькі сектори.
Щодо інших населених пунктів, то у Стрільбичах та Великій Лінині планують встановити дитячі майданчики. У Старій Солі хочуть завершити благоустрій центральної частини селища, а також відкриють місцеву пожежну частину.

Не забули й про дороги. Чули, що у планах області на 2022 рік – дорога Тершів-Лаврів. Ми про це запитали в Ігоря Трухима.

«Скажу, що це було би дуже добре. Зрештою, час покаже. Однозначно, коли буде офіційна інформація, обов’язково поділимось нею з місцевими мешканцями. Наразі ж ми готуємо проєкт на ремонт ділянки дороги у Старій Ропі у напрямку Скелівки. Також мали би цього року зробити дорогу до залізничної станції у Тершові.

Ну, і звісно, «Стрільбичі-Росохи». За кошти місцевого бюджету виготовили проєктно-кошторисну документацію на ремонт цього автошляху. Відтак – проведення тендеру. Наполягаємо на тому, щоб цю дорогу почали робити якнайшвидше», – пояснює Ігор Станіславович.

Вуличне освітлення від сонця?

Новинкою цього року для нашої громади стане вуличне освітлення. Чому новинкою? Бо на Старосамбрщині для цього залучатимуть альтернативні джерела енергії. Зокрема, сонячні батареї. Такі ліхтарі вже встановили на міському стадіоні, ще планують у Спасі. Моніторитимуть. Якщо все працюватиме, як годиться – то таку справу запустять до кінця року. Й розпочнуть, ймовірно, з Росох та Волошиново.

ПІСЛЯМОВА

Це все, звісно, поки що плани. Чи вдасться все втілити – рік покаже.

«Окремо хочу сказати, що у співпраці з Львівською обласною адміністрацією багато чого нам вдалося зробити у 2021 році. За підтримку дякую голові ЛОДА Максиму Козицькому та його заступнику й заразом куратору нашої громади в області Юрію Бучку. Особлива подяка Максиму Козицькому за сприяння у виділенні субвенції з Державного бюджету на покриття заборгованості зі зарплати працівникам нашої лікарні. Є у цій справі й заслуга народного депутата України Андрія Лопушанського, який як заступник голови бюджетного комітету Верховної ради підтримав та лобіював ініціативи щодо виділення коштів на погашення заборгованості зі зарплати на Львівщину, відтак і на Старосамбірщину.
Чи зреалізуємо це, залежатиме від доходів. Сподіваюсь, цьогоріч теж відчуватимемо суттєву підтримку області. Надіємось на сприяння та співфінансування великих проєктів, особливо – які стосуються доріг»
, – підсумовує очільник Старого Самбора Ігор Трухим.

Ваш Голос Прикарпаття