Відповідне клопотання до Києва подали Самбірська районна військова адміністрація та районна рада. З ініціативою до районних інстанцій звернувся громадський активіст, волонтер Ігор Піхоцький, який є уродженцем історичного села Недільна та одним із організаторів побудови, розбудови й догляду за Вежею пам’яті.
Зазначимо, Вежа пам’яті на горі Діл, що у селі Недільна – найвища дерев’яна вежа України. Вона встановлена над братською могилою бійців ОУН-УПА, які загинули в бою із гітлерівцями у 1943 році. Тоді загинули 43 герої – відповідно і висота вежі 43 метри.
Зазначимо, ця пам’ятка є унікальною тим, що є серед високих дерев’яних спорудою у Європі. Цінна вона і як меморіал, і як інженерна конструкція. Вона збудована із товстих колод, оброблених спеціальним розчином. На вершечок ведуть металеві сходи, якими недавно замінили попередні дерев’яні. Все доглянуто і охайно. Щороку тут проводять толоки та поминальні заходи на честь Героїв, які полягли за волю і кращу долю України.
«Вежа пам’яті – це насамперед історія. Славна історія нашого краю, та України. Коли, як не тепер, клопотатися про наші шедевральні надбання. Будемо сподіватися, що рішення по Вежі пам’яті буде позитивним, адже відповідає критеріям по яких може бути залучени до списку ЮНЕСКО. А це означатиме, що об’єкт належатиме до Світової спадщини, відповідно буде мати гарантії збереження для прийдешніх поколінь, приверне увагу світової спільноти та сприятиме розвитку туризму», – коментує “Вашому Голосу Прикарпаття” Ігор Піхоцький.
Ще у цій категорії
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу
У Старому Самборі молитовно вшанували загиблих захисників України