18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Вбитий на Майдані Богдан Сольчаник став містком, яким йдуть інші будувати нову Україну

Поширити

У День дев’ятої річниці Героїв Небесної Сотні старосамбіряни молились на Святій літургії у храмі Святого Миколая, процесійною ходою піднялися до могили Героя-земляка Богдана Сольчаника та взяли участь у реквіємі на площі Небесної сотні перед адмінбудинком.

Сьогодні, 20 лютого, у день, коли дев’ять років тому злочинний режим почав масово вбивати цвіт української нації, у Старому Самборі, на місці спочинку Героїв, які загинули за волю і долю України,  від болю щемно стискалося серце.

Богдану Сольчанику – молодому і перспективному історику, магістру соціології та культурології, учаснику незліченної кількості наукових конференцій, викладачу Українського Католицького Університету і просто чудовій молодій ерудованій людині – снайперська куля за мить обірвала життя…

..У 2014 році родина вирішила хоронити вбитого на Майдані Богдана Сольчаника біля могили, де спочивають повстанці. Саме там, де батько Богдана, доглядаючи за могилою, посадив біля неї калину. Тепер кетяги калини червоніють над могилою його сина – Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника.

«Серед тих, хто одного разу вирішив йти, Ти місток – бо за тобою йтимуть…», – якось по пророчому сприймаються рядки з Богданового вірша. Так, він був місток. За ним йдуть, щоб Україну звільнити від російської нечисті.

І як же боляче і гірко, що за «небокрай» (слово з цього ж Богданового вірша) йдуть інші Герої.

Сьогодні у Старому Самборі, місце, де спочивають творці історії, має й інші могили новітніх Героїв.  З часу повномасштабного вторгнення хоронили ще трьох Героїв, яких вбила росія.

8 березня 2022 року в Старому Самборі похоронили   юного Героя російсько-української війни Олега Турянського. Він загинув 26 лютого внаслідок обстрілу російською армією міста Києва. Був студентом військового вищого навчального закладу.

27 березня 2022 року, у Хрестопоклонну  неділю, старосамбіряни провели в останню земну путь свого земляка, сорокарічного Сергія Беспалова-Щербана. Чоловік загинув у боях з російськими окупантами, відстоюючи Україну на Маріупольському напрямку.

21 вересня, у Різдво Пресвятої Богородиці, в Старому Самборі провели в останню земну путь вбитого росією Захисника Василя Пелиша, якого знала вся Європа.

За полеглого на Майдані Героя Богдана Сольчаника та за інших Героїв молились батьки Богдана – пані Зіновій та пані Оксана, брат Степан, педагоги та учні школи, яка носить ім’я Героя, представники влади та інші небайдужі старосамбіряни  під час панахиди, яку відслужили настоятелі храму Св. Миколая отець-декан Михайло Николин та Тарас Плетеня, а також священник УКУ Тарас Островський. 

Після молитовної відправи, спільно виконавши Гімн, під спів церковним хором «Ой, у лузі червона калина» – пісні, яку батько співав малому Богданові, коли її ще не можна було виконувати, та пісні, яка стала непереможним хітом війни, присутні вирушили до Пам’ятного знака на площі Героїв Небесної сотні, що перед адмінбудинком.

Там також служилась панахида за Героями Небесної сотні та всіма полеглими за волю і кращу долю України.

…Дорогою ціною дається нам народження нової України. Але українці єдині в своєму прагненні перемогти. Воюють з нами і небесні легіони.

Ваш Голос Прикарпаття