У лікарні в Дніпрі помер легендарний Захисник Василь Пелиш. Коли почалося повномасштабне вторгнення, Василь пішов захищати Україну.
На Донеччині отримав поранення в голову, коли перевозив необхідні для воїнів речі з другої лінії фронту на першу. Про це журналістам нашого сайту розповідала мама полеглого Героя пані Тетяна, учора, 17 вересня. Медики застерігали, що може трапитися диво лише з небес, бо і їхні знання чи будь-які найдорожчі в світі препарати безсилі. Ми розмістили оголошення на ФБ-сторінці про молитовну підтримку.
На превеликий жаль, біля опівдня, 18 вересня, довідались, що Василь Пелиш поповнив лави небесного воїнства. Про це Тетяні Вічистій-Пелиш сповістили телефоном з госпіталя, коли вона мала виїжджати у Дніпро.
Нагадаємо, Василь Пелиш навчався у Львівському аграрному університеті. Коли почалася Революція Гідності, став активним її учасником. Відтак у складі добровольчого батальйону «Айдар» пішов захищати Україну на Схід. Воював на Луганщині. У важкому бої зазнав поранення, потрапив у полон до путінських найманців. Коли вони побачили на руці татуювання у формі Тризуба, відрубали хлопцеві руку.
«Йому лише 27. У нього молода дружина. За своє коротке життя так багато зробив для України. Коли повернувся з полону, пригадую я з однокласницею Наталею вручала йому коровай і квіти. Хлопець на кілька років старший за нас… Усі ці роки своєю присутністю Василь нагадував усім, що у нас триває війна. Він без слів промовляв, що маємо робити все можливе для того, щоб цю війну завершити. Василь був перший, де жорстокі кати росії показали себе. Бучу й Ізюм на собі відчув ще 2014 році. Коли почалася повномасштабна війна, його стан здоров’я не став на заваді, хотів і свою лепту внести для перемоги, робив усе можливе, щоб захистити Україну. Його жертовний подвиг має стати поштовхом для ще активніших дій для наближення перемоги», – каже старосамбірянка Марія, студентка УКУ.
Хоронитимуть Героя у Старому Самборі. Про дату повернення повідомимо додатково.
Ще у цій категорії
«З ним музика ставала не просто звуками, а живою історією»: у селі Библо попрощалися з Героєм Ігорем Волошином
Культура Старосамбірської громади – це професійність, сильна мотивація, прагнення до розвитку, волонтерство, патріотизм
Героя Івана Жука похоронили біля церкви у рідному селі