28 Лютого, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Ваша кров може допомогти воїнам: потрібні усі групи

Поширити

Медики Старосамбірського пункту переливання  крові заохочують людей стати донорами для наших воїнів та мирних людей, які постраждали від російської агресії.

«Зараз немає ажіотажу, але потреба є. П’ятий місяць війни. Схема донорства випрацювана добре. Двічі на тиждень ми проводимо забір крові, понеділок-вівторок. Щоразу потрібно по 10 людей, які хочуть таким чином допомогти у війні», – розповідає Олена Ковальова, операційна медсестра пункту забору крові.

Медична процедура триває 5-7 хвилин. Доза кровоздачі – 450 мл. Вона абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора. Плазма відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

«Щоб стати донором потрібно прийти з паспортом. Вагітні жінки і люди, які хворіли на гепатит або нещодавно переливали кров – не підходять. Вік з 18 років. Жінки до 55, чоловіки – до 60. Для того, щоб здати кров, потрібно попередньо зголоситися», – пояснює Олена Ковальова.

Пункт переливання крові у Старому Самборі розташований біля поліклініки, зі сторони суду. Для попередньої реєстрації телефонувати за номером: 0972457357.

Ваш Голос Прикарпаття