25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Стрільбичах попрощалися з полеглим на війні Миколою Балицьким

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

У селі Стрільбичі Старосамбірської громади вдруге оплакують полеглого Героя. Сьогодні, 22 червня, в останню земну путь тут провели військовослужбовця частини А4674 Миколу Балицького. Миколі назавжди 51. Став до лав війська у січні цього року. Загинув за Україну 16 червня в районі населеного пункту Червона Криниця Запорізької області.

Чоловік проживав сам. Однак сьогодні на його подвір’ї зібралась численна громада: односельці, друзі, родина, побратими, духовенство. Зібратись, аби подякувати та віддати шану. Аби пройти з Миколою його останню земну дорогу.

«Дякуємо Тобі, Герою! Дякуємо Тобі, Сину! Ніхто ж не хоче вмирати. Всі хочуть жити. Хочуть творити життя, радіти життю. І Миколай хотів. Він міг не йти на війну, адже після аварії мав інвалідність. Міг сидіти вдома. Але Ти пішов. І повернувся. І Ти кажеш: «Я більше не піду ніде, буду в тім селі. Просто не в хаті. Я не промовлю вже й слова. Але спостерігати за всіма вами з неба». Ти захистив нас усіх. Ціною власного життя. Ти завжди таким був – тим, хто не відмовить і все прийде на допомогу. Дякуємо», – промовив перед домовиною на подвір’ї Героя місцевий священник отець Василь Ігнатищ.

Відтак чисельна траурна процесія вирушила до місцевого храму, де відслужили похоронну відправу. Похоронили Героя на сільському цвинтарі з усіма військовими почестями. Поряд із Олександром Бойком, який загинув 13 січня під Соледаром.

«Малий карлик, шизофренік не може зупинитись. Стільки горя він вже приніс. Стільки біди. Стільки страждань. І ніяк не може зупинитись… А ми ж мусимо захищати свою землю. Свій народ. Дякуймо Героям, пам’ятаймо ціну сьогоднішнього сонячного дня…», – сказав отець Василь.

Пам’ятаймо! Не зрадьмо! Нехай вічний світлий спогад про Миколу Балицького та всіх Небесних Герої закарбується у наших серцях.

Ваш Голос Прикарпаття