18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Ворог століттями той самий. Перемагаймо його й молитвою: анонси духовних подій

Поширити

Марія КУЗЬМИН

У кривавій і жорстокій війні росії проти української нації важливі всі способи боротьби. Зокрема, потужним і дієвим є і молитовний фронт. Не раз уже доводилося чути про те, як дивним способом вдолося врятуватися нашим воїнам у безнадійних здавалося б людині ситуаціях. Інакше, як присутність Божу воїни її згодом не розцінювали. Церква переконливо просить людей тримати руки у молитві. Зокрема, у спільних молитвах, які мають загальні намірення про переможний мир. Наш сайт зібрав три події, які на вихідні можуть відвідати жителі Самбірщини.

БИЛИЧІ. Особливий спокій, особлива благодать, особливе умиротворення відчувають люди, коли перебувають у благодатному місці – Биличах. За посередництвом Діви Марії люди відчувають полегшу, безмірну любов до них. Матінка Божа, наша заступниця, з великою любов’ю з хорами святих невидимо за нас благає Бога, щоб заступитися в усіх потребах. Тепер, коли в Україні триває жорстока війна, найбільшого заступництва потребують воїни та їх родини. До спільної молитви за Захисників України, їхні родини та волонтерів у суботу, 24 червня, до Відпустового місця у Биличах запрошують на прощу.

Молитва – це найсильніша зброя супроти ворогів. Ми започаткували таку прощу ще в 2015 році, на свято Співстраждання Богородиці. Тоді молилися воїнів АТО, сімей загиблих, сімей, в яких рідні пропали безвісти. Такі спільні моління були вкрай необхідні, адже в цей час біль втрати своїх рідних на війні переживало вже багато сімей. Ініціативу проведення такої прощі поблагословив владика Ярослав, правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ та підтримали капелани й різні волонтерські організації, а особливо сім’ї загиблих та зниклих безвісти. З цього часу ми щорічно проводимо такі прощі та намагаємось залучати щораз більше число молільників. Бо знаємо, що з Богом дійдемо до перемоги!” – каже отець Володимир Нестер, настоятель Билицької святині.

У суботу, 24 червня, в 10.00 год. розпочинається проща Молебнем до Матері Божої прославленої в Биличах за наших воїнів та перемогу над ворогом. 11. 00 год – Архиєрейська Літургія за участі владики Богдана Манишина єпископа-помічника Стрийської Єпархії. 12.30 – панахида за полеглих воїнів. Концерт духовної музики. 13.00 – обід.

Окрім цього, волонтери покажуть трофеї, які привезли з передової.

ЛАВРІВ. У неділю, 25 червня, – День Св. Онуфрія. Старосамбірщині поталанило мати унікальну святиню – Лаврівський монастир Св. Онуфрія, заснований ще у XIII ст. Там колись ступала нога князя Лева.
Впродовж віків монастир був і залишається важливим осередком духовного життя. Там спокій, там мир, там тиша, там до Бога ближче. Щорічно напередодні празника до Лаврова молільники ідуть пішою молитвоною ходою. 2023 рік – не виняток.

24 червня, о 10.00, зі Самбора, від храму Різдва Пресвятої Богородиці, вирушають прочани пішою ходою. У різних населених пунктах до них доєднуються люди, зокрема, багато зі Старого Самбора. Прихід прочан о 18.30. Служба Божа. Молебень до Серця Ісуса. Суплікація. Повний відуст.

Після молитовних відправ люди матимуть можливість приїхати додому. Керівник Старосамбірської громади подбав, щоб автобуси від Лаврова відвезли людей. Про це повідомив настоятель Лаврівського монастиря.

ДОБРОМИЛЬ. Саліна. Місце болю. Місце трагедії. Місце скорботи. Місце пам’яті. Місце молитви. Кров застигає у жилах, коли намагаєшся зрозуміти бодай трохи логіки у діях нелюдів. Наприкінці червня 1941 року в урочищі неподалік міста Добромиля, де діяли соляні шахти, НКВСівці по-звірячому замордували тут 3600 невинних жертв. Логіки немає. Є лише факт: україноненависники боролися і борються проти нашої Держави.

Як і щороку, в останню неділю червня відбудуться поминальні заходи на Саліні. З нагоди 82 роковин в 11.00 відбудеться поминальна екуменічна панахида за жертвами НКВС у центрі Добромиля, відтак процейсійною ходою вирушають до Солянуватки, в урочище Саліна, де відбудуться молитвоні відправи і траурне віче. Усіх небайдужих запрошують взяти участь у заході. Про це повідомили у Добромильській міській раді.

Основна світлина з першої прощі за мир у Билицькому відпустовому місці

Ваш Голос Прикарпаття