Вчора, 5 липня, у Старосамбірській школі №1 імені Героя України Богдана Сольчаника провели спартакіаду для людей з інвалідністю, цьогоріч ювілейну – тридцяту. Відкрила захід голова Громадської організації – Галина Литвак, звернувшись до усіх присутніх з подячними словами тим, без кого б не відбувся цей спортивний захід. Хвилиною пам’яті вшанували Героїв, які загинули у війні з росією”.
“Ми зібралися у 497 день війни. Якби не ця клята війна, організація змогла би більш урочистіше провести ювілейну подію, але ми вдячні кожному воїну, який нас захищає. Українці не зламні, ми сильні духом, віримо твердо, що перемога буде за нами. Люди, які належать до нашої організації, попри війну мають неабиякі труднощі, пов’язані зі здоров’ям, але ми тримаємось і перемагаємо власні недуги“, – каже голова ГО Галина Литвак.
Учасники спартакіади, а їх було біля 40, змагалися у різних видах спорту – дарц, біг, кидання в кільце, шахи, великий і малий бадмінтон, пауерліфтинг. Саме останнього виду спорту от уже 5 років людей з інвалідністю Старосамбірщини тренує титулований стронгмен Тарас Фем’як.
Усі присутні мали змогу надихнутися великою стійкістю незламних людей. Зі слів голови асоціації Галини Литвак, попри проблеми зі здоров’ям, члени асоціації – сильні духом. На спартакіаді панувала родинна та тепла атмосфера і коли дивишся на цих позитивних людей, то забуваєш усі буденні проблеми. Їхня незламність, сила та стійкість – заворожує.
На завершення спортивної події голова Старосамбірської громади Ігор Трухим вручив Галині Литвак подячну грамоту.
А разом з начальником відділу культури, молоді спорту та туризму Ігорем Піхо вручили призи та грамоти учасникам. Також на спортивну подію завітав провідний спеціаліст відділу культури молоді спорту та туризму Старосамбірській міської ради Тарас Зубальський та директор ДЮСШ Андрій Луць, які, власне, і допомагали в організації та проведенні спартакіади.
Голова Старосамбірської організації осіб з інвалідністю Галина Литвак та тренер Тарас Фем’як подякували хлопцям і дівчатам за їхню активність, відчайдушність та стійкість. Адже у всіх учасників – неймовірна сила духу, енергія, позитив, згуртованість та незламність.
“Війна – це страх та емоційне виснаження. Тому для людей, яким і до війни нелегко, дуже важливо триматися разом. І хоч тепер у в першу чергу, треба думати про військових. Але разом з тим нам приємно, що і про нас не забувають. Громади затвердили нашу Програму реабілітаційних заходів на 2023 рік“, – розповідає Галина Литвак.
Тетяна ФЕТИЧ.
Ще у цій категорії
Мудрість поколінь: у Старосамбірській громаді шанують довгожителів
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу