25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській громаді облаштують Алею Пам’яті загиблих воїнів

Поширити

Інформаційні стенди про 21 Героя, які поклали життя за волю і кращу долю та бронею захищали нашу гідність, нашу Державу і її  територіальну цілісніcть, розмістять на площі Героїв Небесної Сотні у Старому Самборі. Таку справу зініціювала Старосамбірська міська рада. І спільно з управлінням соціального захисту населення запросили на зустріч родичів полеглих Героїв.

«Наступні покоління повинні пам’ятати імена наших Героїв, знати, якою ціною вони захищали незалежність України від путінської орди. Саме матерям, батькам, дружинам, дітям  полеглих важливо, щоб  вони були увічнені. Адже кожен з них за нас, рідну Батьківщину віддав найдорожче – власне життя», – сказав секретар Старосамбірської міської ради Ігор Жук.

Присутні висловили свої думки, пропозиції та бачення щодо створення пам’ятної алеї. Обговорили деякі технічні питання, що стосуються, зокрема, оформлення стендів, розміщення на них інформації про кожного воїна. Йшлося про фотографії, написи, де і коли загинув, назви військових підрозділів, у яких служили краяни.

Окрім питань, що стосуються пам’ятної алеї, родини полеглих говорили й про свої болючі питання, з якими стикаються у повсякденному житті.

«Нам приємно, що така ідея виникла і нас залучили до обговорень. Біль сімей, які втратили рідних, зрозуміла до кінця лише таким, як ми. Наше життя тепер  «не має змісту», з одного боку, та «треба жити» з іншого. Тому підтримка суспільства для нас важлива», – ділиться думками 30-річна вдова полеглого Героя Соломія Никель.

Додамо, місце, де буде розміщена Алея пам’яті, уже не раз збирало жителів міста та громади на пам’ятні заходи. Адже тут встановлено пам’ятник Героям Небесної Сотні, серед яких і старосамбірянин Богдан Сольчаник.

Нагадаємо, за час АТО/ООС зі Старосамбірської громади загинули  Микола Мінько з Торчинович, Сергій Дюс з Великої Лінини, Василь Вовк з села Кобло, Степан Петрівський зі Сушиці, Ігор Фляк з Бачини.

Повномасштабна війна забрала життя Віктора Стецьківа зі Спаса, Олега Турянського та Сергія Щербана зі Старого Самбора, Олега Павліша з Великосілля, Ярослава Баршівського зі Страшевич, Миколи Гріма зі Созані, Івана Макара з Торчинович, Василя Пелиша зі Старого Самбора, Івана Гальковича з села Лаврів, Тараса Полюги зі Старої Солі, Олександра Бойка зі Стрільбич, Івана Никеля та Дем’яна Шкварка з Торганович, Андрія Гриба та Миколи Мажури зі Страшевич, Андрій Холодов зі Самбора, Миколи Балицького зі Стрільбич, Андрія Слопака з Кобла, Романа Затварського зі Стрілкович, Андрія Костишина зі Старої Солі, Петра Ворика зі Страшевич.

До слова, зараз дружини загиблих воїнів Соломія Никель та Леся Бойко зареєстрували петиції до Президента України про присвоєння їхнім загиблим чоловікам, військовослужбовцям ЗСУ,  посмертно звання Героя України.

Підтримати можна тут:

https://petition.president.gov.ua/petition/214990?fbclid=IwAR2W8aHrPvvQuml6TWdr5dlHMdBhz3lBsaXcHn9h5SOaV60wZ4PAlUdHFOg

https://petition.president.gov.ua/petition/215966?fbclid=IwAR2QIOKZJmQ2nErOrIksmVgEgU1y6vNzchjF3YUIDbtQbCaq5Ddz48d8SJg

Ваш Голос Прикарпаття