21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі вимушено переселеним людям роздавали продуктові набори

Поширити

Постраждалим від війни людям, які тепер проживають у нашому краї, 9 червня у парафіяльному домі Старого Самбора роздавали продуктові набори. Їх доставили до Старого Самбора з Дрогобича, від «Карітасу» Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Отець-декан Михайло Николин попередньо оголосив, щоб люди, які мають потребу, робили заявки. На одну родину – один продуктовий набір. Його вага – 10 кілограмів. А увійшли до набору, смаколики, якими можна було посмакувати відразу, до прикладу, солодощі, та ті, які треба готувати – крупи, макарони, а також м’ясні та рибні консерви. Своєрідну підтримку отримали 70 родин.

Правда, негода внесла корективи у запланований час приїзду машини з Дрогобича. Авто спізнилося з доставкою. А це, як на мене, виявилося частинкою хорошого Божого плану, бо ж не хлібом єдиним… Людям, яких з рідних осель вигнала війна, вочевидь, потрібна і пожива для душі. Тому проста і звичайна комунікація людей з отцем Михайлом, стала своєрідною катехизою разом з психологічними моментами.

Після тривалого перебування на Старосамбірщині, люди уже могли робити власні висновки, самі ж аналізували, до чого призвела безбожна радянська система та як «пропарювали їм мізки рускім міром». Власне, таку думку висловила і пані Наталя зі Слов’янська. Жінка вірить, що все ж повернеться додому, до українського дому.

“Я з усіх сил намагаюся говорити українською. Вже практично виходить. І своїм землякам пояснюю, що мова – важлива. Знаєте, «вата» є всюди. Але тепер ми точно знаємо, що бандерівці зовсім не страшні. А ви знаєте, що не всі «москалі» є проросійськими”.

Серед присутніх були люди різного віку, різних професій, різних поглядів. Хтось, з Київщини чи Харківщини, уже «на старті», щоб повертатися додому, а комусь з Донеччини і їхати немає куди. У Тимофія, в якого три синочки, будинок став руїною.

“Як воно буде далі – зараз сказати важко. Війна триває… А нам треба жити, відчуваючи чужий біль і потреби. Глава Церкви Блаженніший Святослав запровадив ініціативу, щоб Церква наша мала стратегічний запас продуктів. Реалізує ідею «Карітас-Україна». Проєкт називається “Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні 2022”. Такі візити до парафій будуть тривати“, – коментує отець-декан Михайло Николин.

Ваш Голос Прикарпаття