18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі відкриють літературно-туристичний шлях Богдана Сольчаника

Поширити

Завтра, 20 лютого 2024 року, Україна відзначає 10 річницю трагічних подій Революції Гідності, коли під час мирних протестів на Майдані Незалежності в Києві загинули десятки людей.За офіційними даними, від 18 до 20 лютого 2014 року від рук силовиків загинули 107 людей. Їх назвали Небесною Сотнею. Серед них старосамбірянин Богдан Сольчаник зі Старого Самбора, молодий науковець УКУ.

Цього дня по всій Україні відбуваються пам’ятні заходи. Зокрема, у Старому Самборі заплановано:

12.00 – літургія у храмі Св.Миколая;

13.00 – поминальна молитва на могилі Героя;

13.45 – панахида та покладання квітів на площі Героїв Небесної сотні;

15.00 – відкриття літературно-туристичний шлях ім. Героя України Богдана Сольчаника «Кухні мого покоління»;

16.00 – вечір-реквієм «10 років незламності» Центр дозвілля.

Сьогодні ж, 19 лютого, у Старосамбірській публічній бібліотеці 0 14.00 проведуть годину пам’яті «Хто помирає в боротьбі –в серцях живе повік»

10 років тому українці вийшли на Майдан, щоб відстояти своє європейське майбутнє. Вони протестували проти скасування закону про євроінтеграцію та проти режиму януковича.

Революція Гідності стала поворотним моментом в історії України. Вона привела до зміни влади, початку реформ та підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Сьогодні Україна знову бореться за свою свободу та незалежність. російська війна проти України стала новим викликом для українського народу.

Але українці не здаються. Вони мужньо захищають свою землю та пам’ятають про цінності, за які загинула Небесна Сотня, за яку загинув наш Богдан Сольчаник: свободу, гідність та європейське майбутнє.

 «До 10 річниці кривавих розстрілів на Майдані ми хотіли зробити щось особливе. Адже Богдан Сольчаник – це дуже яскрава особистість. Для школи, для міста, для українського суспільства та європейського майбутнього його внесок неоціненний. Маршрут має 6 зупинок. Щоб зрозуміти його світогляд краще ми зверталися за коментарями до його родини, колег, друзів. Остання локація називається «Життя у пошуках». Богдан Сольчаник дотепер шукає шлях до наших сердець і умів, щоб таки досягнути свою амбітну мету – побудувати справді незалежну Україну. Затятий мандрівник тут лиш присів відпочити, біля могили нескореним борцям, біля приміського лісу Рубань, через який він зовсім скоро вирушить до Лаврівського монастиря через Острогірку, Верх. На презентації про все це можна буде почути», – розповідає Наталя Васурчак, спеціалістка відділу культури, молоді, спорту та туризму.

Ваш Голос Прикарпаття