20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У день народження – на могилу: легендарному захиснику Василю Пелишу виповнилося б 28

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Сьогодні, 10 лютого, легендарний житель Старого Самбора, захисник України Василь Пелиш ступив би на чергову сходину. Йому виповнилося би лише 28 років.

Міг би встигнути багато чого… Але безжальна війна обірвала нитку його долі.

У цей день у Старому Самборі за його маму, дружину, бабусю за усю родину та Україну молилися на літургії у церкві Св. Миколая.

За Василя, якого у свій день народження не було вперше, громада молилася на останньому місці спочинку захисника під час панахиди, яку відслужили отець-декан Михайло Николин та диякон Тарас Плетеня.

Від Старосамбірської міської ради посадовці на могилу поклали квіти.

У цей день, 10 лютого, росія знову по-звірячому лютувала. Черговий масований обстріл по критичній інфраструктурі українських міст. Відвідати могилу, помолитися та згадати видатного захисника, який, без перебільшення, став мучеником за Україну, це наш обов’язок.

Страшною ціною зараз українці виборюють своє право на життя, свободу і незалежність. Тому ми завжди повинні пам’ятати тих, хто загинув за нас, за Україну, за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

21 вересня, у Різдво Пресвятої Богородиці, Василя провели в останню земну путь. Його знала вся Європа. Йому в російському полоні у 2014 році москалі відрубали руку, бо на ній було татуювання тризуба. Коли почалася повномасштабна війна, Василь добровільно пішов у один з київських військкоматів та знову став до лав ЗСУ. Помер у військовому госпіталі в Дніпрі 18 вересня.

Сьогодні багато хто розуміє, що Василь не мав руки, але мав вогонь в очах, який не дасть закути в кайдани Україну. Ще  з 2014 року цей хлопець промовляв світу про те, що росія – це імперія зла, свідчив не раз про це на міжнародній арені.

Пам’ятаємо. Висловлюємо співчуття матері. Бажаємо дружині Василя Альбіні разом з іншими захисниками довершити справу, за яку загинув її чоловік Василь.

Ваш Голос Прикарпаття