20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Сто кілограмів енергетичних цукерок: як літні люди Старого Самбора наближають перемогу

Поширити

Теоретично напад росії на Україну, на думку оскаженілих нелюдів, мав би налякати всіх українців. А практично – згуртував. Бо й у тих, хто на передовій, і в тих, хто в тилу, мета одна: перемогти ворога, здобути переможний мир. Доволі часто ми спостерігаємо різні волонтерські осередки, які працюють, аби нашим захисникам подарувати бодай частинку світла у ці складні для України часи. Розповімо одну з історій волонтерства. 

Сьогодні ділимося досвідом громадської організації «Золоті літа», яку очолює Галина Скребцова.

Жінка працювала державним службовцем в Києві. Кілька років тому повернулася до Старого Самбора, своєї колиски, і старається, щоб дозвілля людей золотої пори було змістовним. Справою для душі стали давні танці – краков’як, полька, падеспан. Ворог вторгся на нашу землю – не до танців. У війну також не сидять, склавши руки. То що роблять?

«Нам пощастило жити далеко від війни, але ми тримаємо волонтерський, молитвоний фронт, наші чоловіки, татусі, сини воюють на передовій. У нас свої виклики і ми маємо також бути в строю. От ми об’єдналися в кулінарний  батальйон. Ми зробили дорогим захисникам вітамінні «рафаелки».  Смачні презенти, здорові та корисні. Бо ж війну кожен переживає болісно. Дивитися постійно новини – нестерпно боляче. Треба щось робити. А ще молитися, бо ця зброя також дуже потужна», – розповідає   Галина Скребцова, яка об’єднала навколо себе жінок поважного віку.

Для цього пані Галина звернулася в Старосамбірську міську раду і отримала невиличку фінансову підтримку – 3500 гривень. Закупили продукти, деякі поприносили з дому, зустрілися у Старосамбірській бібліотеці, щоб працювати.

Доклали тепло рук, любов сердець, молитву. Результат –  понад 30 кілограмів  енергетичних смачних цукерок.

 «Знаєте, у цій справі є дві корисні складові. Міський голова Ігор Трухим зрозумів ідею і дав можливість літнім людям бути соціально задіяними. З іншого боку – гроші воїнам не треба. Їм справді така вітамінна пожива потрібна», – каже жінка.

Готову продукцію віддали керівникові відділу соціального захисту Старосамбірської міської ради Івану Лисейку, який знає куди її скерувати.

Це вже друга така кулінарна гутірка літніх людей. У квітні виготовили 56 кілограмів цукерок. Голова громадської організації каже, що буде міркувати над черговою такою справою, бо користь від того мають захисники, а щастя люди, які виготовляють цукерки.

Пані Галина каже, що їхнім досвідом цікавилися інші волонтери. Тому радо ділиться рецептом:

У рівних пропорціях взяти сухофрукти: сушені яблука, груші, курагу, чорнослив, родзинки, додати горіхи і кунжут – перемолоти і заправити медом. Сформувати цукерки і обваляти в кунжут.

Ваш Голос Прикарпаття