Теоретично напад росії на Україну, на думку оскаженілих нелюдів, мав би налякати всіх українців. А практично – згуртував. Бо й у тих, хто на передовій, і в тих, хто в тилу, мета одна: перемогти ворога, здобути переможний мир. Доволі часто ми спостерігаємо різні волонтерські осередки, які працюють, аби нашим захисникам подарувати бодай частинку світла у ці складні для України часи. Розповімо одну з історій волонтерства.
Сьогодні ділимося досвідом громадської організації «Золоті літа», яку очолює Галина Скребцова.
Жінка працювала державним службовцем в Києві. Кілька років тому повернулася до Старого Самбора, своєї колиски, і старається, щоб дозвілля людей золотої пори було змістовним. Справою для душі стали давні танці – краков’як, полька, падеспан. Ворог вторгся на нашу землю – не до танців. У війну також не сидять, склавши руки. То що роблять?
«Нам пощастило жити далеко від війни, але ми тримаємо волонтерський, молитвоний фронт, наші чоловіки, татусі, сини воюють на передовій. У нас свої виклики і ми маємо також бути в строю. От ми об’єдналися в кулінарний батальйон. Ми зробили дорогим захисникам вітамінні «рафаелки». Смачні презенти, здорові та корисні. Бо ж війну кожен переживає болісно. Дивитися постійно новини – нестерпно боляче. Треба щось робити. А ще молитися, бо ця зброя також дуже потужна», – розповідає Галина Скребцова, яка об’єднала навколо себе жінок поважного віку.
Для цього пані Галина звернулася в Старосамбірську міську раду і отримала невиличку фінансову підтримку – 3500 гривень. Закупили продукти, деякі поприносили з дому, зустрілися у Старосамбірській бібліотеці, щоб працювати.
Доклали тепло рук, любов сердець, молитву. Результат – понад 30 кілограмів енергетичних смачних цукерок.
«Знаєте, у цій справі є дві корисні складові. Міський голова Ігор Трухим зрозумів ідею і дав можливість літнім людям бути соціально задіяними. З іншого боку – гроші воїнам не треба. Їм справді така вітамінна пожива потрібна», – каже жінка.
Готову продукцію віддали керівникові відділу соціального захисту Старосамбірської міської ради Івану Лисейку, який знає куди її скерувати.
Це вже друга така кулінарна гутірка літніх людей. У квітні виготовили 56 кілограмів цукерок. Голова громадської організації каже, що буде міркувати над черговою такою справою, бо користь від того мають захисники, а щастя люди, які виготовляють цукерки.
Пані Галина каже, що їхнім досвідом цікавилися інші волонтери. Тому радо ділиться рецептом:
У рівних пропорціях взяти сухофрукти: сушені яблука, груші, курагу, чорнослив, родзинки, додати горіхи і кунжут – перемолоти і заправити медом. Сформувати цукерки і обваляти в кунжут.
Ще у цій категорії
У Тершові провели в останню путь загиблого на війні Сергія Гривнака
«Контінентал» запускає грантову програму для розвитку дитячого та юнацького спорту «Грант, на старт!»
«Контінентал» оголошує прийом заявок від громад на конкурс малих грантів для реалізації локальних проєктів у форматі корпоративного волонтерства