24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Степана Тарабалку називали «Привидом Києва»: мама полеглого Героя створює центр реабілітації для військових

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Коли волонтер, депутат Старосамбірської міської ради та керівник Міграційної служби Ігор Піхоцький запропонував поїхати до мами «Привида Києва» – не роздумуючи, погодилась. Бо хоч усі вже знають, що «Привид Києва» – це такий загальний образ пілотів, які боронили столицю, але розумієш, що кожен з цих пілотів – Герой. І познайомитися з мамою одного з них – велика честь.

У неділю, 12 листопада, разом з волонтерами Ігорем Піхоцьким та Володимиром Бачинським вирушаємо на Коломийщину Івано-Франківської області. Саме там мама полеглого легендарного пілота Степана Тарабалки пані Наталія створює реабілітаційний центр для військових із промовистою та символічною назвою «Тепло крилатої душі». У пам’ять про сина. Наша ж мета -доставити пані Наталі допомогу від української громади міст Ватерфорд та Трамор, що в Ірландії. Там і медичні ліжка, і візки для пересування, а ще милиці, ходунки, які знадобляться для реабілітації воїнів.

Центр медично-психологічної реабілітації розмістився серед мальовничого парку, де є став. Велика будівля (колись тут був медзаклад) потребує капітального ремонту. Детальну екскурсію приміщенням нам провели мама Героя. Показала, що вдалось зробити: вже відремонтували кілька кімнат, встановили тренажерний зал, облаштували кабінет для масажу, полагодили електропостачання, печі, облагородили довколишню територію. Лишень, за словами пані Наталі, з пів літа пішло на те, аби прибрати усе сміття та розчистити територію. Приємно, що до цієї справи радо долучилися односельчани, друзі, знайомі. Попереду ще дуже багато роботи. Але це все не лякає жінку. Навпаки, як сама зізнається, тепер вона живе цією справою і так їй легше миритися зі своїм горем. Адже, якби просто закрилась від світу вдома – не впоралася б з тими хвилюваннями та емоціями.

Зараз військовослужбовці після поранень приїжджають сюди на реабілітацію або ж просто відпочити. Наразі тут працюють реабілітолог, психолог, масажисти. Усі поки на волонтерських засадах. В майбутньому тут будуть усі необхідні медики. Для кабінету психолога, на наш погляд, обрали кабінет із найкращим краєвидом на парк та став.

Наталія Тарабалка в цю справу вкладає свою душу та всі свої сили, шукає можливості, щоб центр для воїнів працював повноцінно. Бо, каже, що в кожному військовому тепер бачить рідну людину.

«Ця робота – це тепер моє життя. Вона мене тримає й не дає зламатись. Постійні дзвінки, вирішення якихось проблем, спілкування з військовими допомагають мені трішки забутись. Ми мусимо жити далі. Бо наші діти-Герої віддали життя за те, щоб ми продовжували ті ідеї, які вони захищали», – ділиться пані Наталія.  

Військового льотчика Степана Тарабалку називають легендарним пілотом. Спершу його вважали «Привидом Києва». Але згодом командування Повітряних сил пояснило, що «Привид Києва» – це загальний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил, які захищали небо Києва. Майор Тарабалка літав на МіГ-29 і, за розповідями побратимів, збив чимало ворожих літаків. 13 березня український льотчик-винищувач героїчно загинув у повітряному бою з переважаючими силами російських окупантів.

Президент посмертно нагородив Героя «Золотою Зіркою». Орден Володимир Зеленський вручав особисто рідним Полеглого.

Підтримати Центр реабілітації «Тепло крилатої душі» фінансово можна за реквізитами

Роботи нас чекає багато, долучайтеся до доброї справи!

UAH Карта “ПриватБанк”

4246 0010 0346 7432

UAH IBAN: UA483052990000026006035502688

ГО ПIЗНАЙ СВОЮ МРIЮ IМ. СТЕПАНА ТАРАБАЛКА

USD IBAN: UA373052990000026007025507681

Swift code: PBANUA2X

“Gognize your dream” after Stepan Tarabalka

EUR IBAN: UA613052990000026005005506790

Swift code: PBANUA2X

“Gognize your dream” after Stepan Tarabalka

Ваш Голос Прикарпаття