18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Школярки Старосамбірської громади здобули призові місця в обласному мовознавчому конкурсі

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Анна Половчак, учениця 6 класу Старосамбірського опорного закладу загальної середньої освіти, та Вероніка Вольська, учениця 7 класу закладу загальної середньої освіти І- ІІ ступенів села Воля, стали переможцями ІІІ (обласного) етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В обох школярок призові місця – другі. Про любов дівчаток до українського слова ми попросили розповісти наставниць, що навчають їх української мови у школі – Оксану Вовчко та Любомиру Старушкевич.

«Пильно й натхненно мову вивчає:
Окрилено словечко до слова збирає,
Лагідно й бережно кладе на папір –
О, який барвистий з’являється твір,
Вишукане й запашне кожне слово,
Чарівне, дзвінке та калинове.
А друзі у дівчинки – словник, довідник…
Конкурсних змагань трепет зник!
Аня – тендітна, мила, здібна й наполеглива шестикласниця, яка закохана в рідне слово й літературу, здивованими очима дивиться на світ, милується ним і вивчає його. У неї сонячне серце, у якому сяє любов до України-неньки, бойківського краю, родини й друзів-однокласників. Дівчинка ретельно виконувала завдання, готуючись до обласного етапу цьогорічного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
Вона довела, якщо щоденно натхненно працювати, то успіх обов’язково завітає!», – так творчо
характеризує свою ученицю вчителька української мови і літератури Оксана Вовчко.


«І хоч знаємо, що головне не перемога, а участь у конкурсі, бо ж з кожним кроком у своєму житті, з кожною перемогою чи навіть поразкою ми піднімаємося на одну сходинку свого розвитку вверх, але перемозі, звісно, дуже радіємо. Вероніка працювала сумлінно. Це призове (друге) місце на обласному конкурсі – не випадковість, а результат щоденної праці, щирої любові до рідного слова, бажання глибше пізнати красу та багатство української мови. Вероніка відповідально ставиться до навчання, наполеглива, старанна, є однією з найкращих учениць школи. Дівчина бере участь у мовознавчому гуртку “Скарби рідної мови”, у лінгвістичних конкурсах, вікторинах, багато читає. Вона має добру вдачу, товариська, скромна. Вероніка – активна учасниця життя класу та школи. Вітаємо зі заслуженою перемогою! Хай щастить у підсумковому етапі конкурсу, у навчанні та в житті!», – ділиться думками про свою ученицю вчителька української мови та літератури Любомира Старушкевич.

Як повідомили у гуманітрному відділі виконавчого комітету Старосамбірської міської ради, загалом у конкурсі взяли участь у 6 класі 49 учнів, у 7 класі 46 учнів закладів освіти області. Це хороший результат. Вітаємо і пишаємося!
Також щирі вітання юним мовознавцям зі заслуженою перемогою та їхнім наставницям Оксані Володимирівні Вовчко зі Старого Самбора та Любомирі Теодозівні Старушкевич з Волі адресує і гуманітарний відділ Старосамбірської міської ради.

Ваш Голос Прикарпаття