15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Президенту Латвії вручили вишиванку зі Старого Самбора

Поширити

«Хай шириться світом українська вишиванка», – сказала собі Галина Шуневич зі Старого Самбора і страх, розпач та відчай через повномасштабну війну змінила на активну роботу.

Жінка задумала лідерам держав світу, які щиро підтримують Україну, дарувати вишиванки. У березні, на той час, коли задумала таке навіть гадки не мала, як практично зробити так, аби подарувати вишиванку.

Першим подарунок мер та віце-мер Риги. Відтак вишиванку передали  прем’єру Великої Британії Борис у Джонсону, президентам Литви та Латвії. Детальніше історію Галини Шуневич ми уже писали. В усіх випадках дизайнера етноодягу вишиває білими нитками на білій тканині, бо каже, що це символ чистоти, елегантності і вишуканості. Вишиванку пакує в екоторбинку, також власного дизайну, на якій також вишито червоні кетяги калини й зелені гілочки та напис «Ой, у лузі червона калина, похилилася». У коробку з вишиванкою вкладає від руки написаний англійською текст: «Дякую Вам за позицію Вас і Вашої країни до України».

Сама ж пані Галина не називає це подарунками, а знаком подяки.

Коли у Ризі святкували з діаспорою України День Конституції,  віце-мер Риги Едвардс Смілтен вдягнув вишиванку Галини Шуневич, а вручили йому у День вишиванки.

Сьогодні ж, 4 липня, Посольство України в Латвії опублікувало світлину, як Президенту Егілсу  Левіту вручають подяку від звичайної українки. Він же зазначив, що одягатиме її обов’язково, коли Україна переможе, приїде у ній до Києва.

Ваш Голос Прикарпаття