19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Як разом пережити війну: в Старому Самборі організували тренінг

Поширити

Війна – це складні випробування. Щоб подолати виклики, пов’язані з війною, сьогодні, 1 липня, у Старому Самборі організували тренінг з місцевими старостами, працівниками соціальних служб, представниками духовенства, місцевими активістами, підприємцями, медиками, освітянами.

«Інструкції зверху не працюють. Моделі ситуацій в кожній громаді різні. Ми тут, щоб генерувати варіанти рішень проблем, зокрема тих, які виникають із внутрішньо переміщеними особами», – зазначила Галина Бордун, радниця Максима Козицького, голови Львівської обласної військової адміністрації. Вона і модерувала захід.

Для ефективнішої роботи присутні працювали у менших групах, разом обговорювали проблеми, знаходили «точки болю», разом міркували, як рухатися далі.

«Ми чекали, що ситуація покращиться до 1 квітня, відтак травня, червня… Тепер хочемо, щоб до 1 вересня люди, яких з дому вигнала війна, повернулися до своїх міст і сіл. Разом з тим розуміємо, що комусь уже нема куди повертатися, а хтось туди вже ніколи не повернеться», – трактувала воєнну ситуацію Галина Бордун.

Похвально, що на зустрічі були й люди із числа внутрішньо-переміщених осіб. Власне, почути їх, зрозуміти, допомоги – це і має бути пріоритетним. Відповідно вони також мають розуміти ситуацію і можливості місцевих людей.

Для того й створили обласну робочу групу медико-соціальної допомоги, яка проводить такі заходи в громадах Львівщини, щоб максимально легше пережити війну.

Учасники тренігу кажуть, що задоволені таким заходом, взяли для себе корисну інформацію.

Ваш Голос Прикарпаття