14 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Попри затишшя ситуація залишається тривожною»: епідеміолог про коронавірус на Старосамбірщині

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Коронавірус став головним викликом світової спільноти, зокрема змінив і спосіб нашого життя та спілкування. Літо-2021 відносно спокійне, ми у зеленій зоні, однак треба пам’ятати, що епідемія не минула, фахівці прогнозують восени новий спалах захворюваності.

А якою є ситуація щодо захворюваності на коронавірус на Старосамбірщині? Щоб довідатися, що було, що є і які прогнози – журналістка нашого сайту розпитала у лікаря-епідеміолога Старосамбірського відділу «Львівського  обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України» Володимира Терлецького:

“Попри так зване «затишшя» ситуація з COVID-19 залишається тривожною, хоч в останній місяць рівень захворюваності знизився. За перше півріччя цього року на Старосамбірщині зареєстровано 1022 випадки, в 2020 році за такий період було 6 захворювань на коронавірус. У липні цього року захворіла 1 людина.

Серед хворих 633 жінки та 389 чоловіків, 28 дітей, 67 хворих серед осіб, старших 80 років. Хворіли 49 медпрацівників”, – каже епідеміолог.

Померли від коронавірусу 26 людей. Більшість померлих – це особи, старші 70 років, які мали важкі супутні захворювання. На даний час є 1 активний хворий, який лікується вже понад місяць. Значна кількість хворих була серед вчителів, працівників освіти. На території Старосамбірської ТГ  хворіли 7 освітян, 31 у Добромильській ТГ, 9 у Хирівській,  5 у Стрілківській.

Реєстрували групові захворювання і в інших колективах, зокрема Старосамбірській райдержадміністрації,  управлінні соціального захисту, Пенсійному фонді, суді, РЕМі, лісгоспі.

Лікар-епідеміолог застерігає, що найбільш ефективним заходом попередження поширення захворюваності на COVID-19, недопущення важкого протікання хвороби, ускладнень, є вакцинація максимальної кількості населення, для створення колективного імунітету. 

Тенденція темпів імунізації населення є позитивною, але недостатньою. На території Старосамбірщини щеплення проводяться в пунктах вакцинації Старосамбірської та Добромильської поліклініки.

Станом на 23 липня провакциновано  2936 осіб, в т.ч. 1077 двічі.

Імунізацією охоплено 4,0% населення. Післявакцинальних ускладнень у осіб, які імунізувалися не було зареєстровано.

Щодо прогнозів у найближчий час, то епідеміолог вважає, що можливий спалах захворювань. На це впливає періодичність виникнення нових хвиль захворюваності в світі, Європейських країнах, поява нових штамів вірусу, міграція населення.

Щоб епідситуація на наших теренах була благополучною, лікар закликає покращити роботу по максимальному охопленню щепленнями населення. У пунктах вакцинації є достатня кількість вакцин (Короновак, Файзер, Астрозенека).

Всі бажаючі можуть вакцинуватися в зручний час.

І про позитивне

Нещодавно Євген Дашко зі Старого Самбора відсвяткував 90-ліття. За цим довгожителем ми стежимо вже декілька місяців. Адже у березні  чоловік «підхопив» коронавірус. 

Мене постійно питали медики: Дашко, а ви що тут робите? Ви ж у нас такий живчик! Ну, а що я… Відповідав, що поробиш, дійшов той вірус і до мене“, – посміхаючись, пригадує пан Євген.

– Знаєте, то було дійсно важко. Була правостороння пневмонія. Я нічого не міг їсти. В мене пропали відчуття смаку та нюху. Але найгірше, коли важко дихати. Тест підтвердив: коронавірус», – каже пан Євген.

Лікувався у ковідному відділенні в Лаврові. Декілька днів був під кисневою маскою.

“Думав, що не виживу. Я ж у такому віці. Я знав особисто людей, які багато молодші за мене і вони через коронавірус пішли з цього світу. Тож дякую всім-всім, хто рятує пацієнтів. Це важка та дуже важлива робота. Дякую Богу, що опинився в такий момент у руках медиків. Як бачите, завдяки їм, я в доброму здоров’ї у колі рідних відсвяткував 90”, – розповідає Євген Дашко.

А ми ж додамо, що Євген Дашко –  інвалід війни першої групи. Свого часу 9 років трудився у Києві в Міністерстві зв’язку України. Працював у Старому Самборі у відділенні поштового зв’язку. До речі, Євген Григорович займався відкриттям поштового відділення у Торчиновичах.

Ваш Голос Прикарпаття