18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Попри війну щастя є: переселенка з Херсонщини народила дівчинку Єву

Поширити

Першого лютого зі Старосамбірського пологового відділення виписали Яну Мірошнеченко, переселенку з Херсонщини, яка народила  немовля. Це – дівчинка, яку назвали Євою. Важить 3,600 кг та має 52 см зросту.

У затишній та охайній палаті молода матуся тулить до грудей дитятко. Щасливе і радісне обличчя змінюється на сум, коли починає розповідати свою історію.

Жінка проживала у власному будинку з родиною у Горностаївці Каховського району, що на Херсонщині. Коли на початку війни населений пункт окупували російські війська життя перевернулося з ніг на голову.

«Я працювала в поліції. Мала родичів, які служили у ЗСУ. І хоч в душі не було наміру виїжджати, але це було необхідним, щоб зберегти життя. Мені стало відомо, що однокласниця, яка мене добре знає, перейшла на бік окупантів і її чоловік.  Вони почали всіх здавати. Такі родини, як ми, почали переслідувати. Вибору не було. Треба було виїжджати», – пригадує Яна.

Виїжджали полями, коли тривали обстріли. І хоч попередньо спланований шлях для переїзду на Західну Україну мав бути менш-більш надійним, все ж родина потрапила до рук окупантів.

«Це було дуже страшно. У мене Богданчик досі має травму. Хоч ми і з психологом займалися. Я дуже боялася за дитину. Могло бути, що мене заберуть або його…», – тут уже матуся не стримує сліз і ніжніше пригортає новонароджену Євочку, годує грудьми.

Повернулася  Яна у тимчасову домівку в Нове Місто. Дуже вдячна господині, яка надала їй свій будинок для проживання, вдячна всім людям, які огортають її розумінням та підтримкою.

Вдячна Яна і колективу пологового відділення, де її по-материнськи огорнули теплом завідувачка відділення Орися Бонецька, старша медсестра Романія Рогожинська і весь колектив.

«Дуже хороша жіночка. Має старшого хлопчика, п’ятирічного Богданчика. А в біографії Євочки буде факт, що народжена у нашій лікарні», – каже Орися Бонецька.

«Дякую Богові за все. Молилася завжди. А тепер ще більше розумію силу молитви», – каже Яна.

Від їхнього будинку у Горностаївці лишилася лише вирва. Було пряме попадання. А від літньої кухні лише стіни.

«Моє село знаходиться на самій кручі Дніпра. Колись там було дуже гарно, дуже гарні краєвиди. Зараз після того, як зірвали Каховську ГЕС, звісно, вже не те. Будинку нема. Все можна відбудувати, не вернути лише людські життя», – з болем говорить Яна.

Завтра, 3 лютого, Яні Мірошниченко виповниться 26 років. Попри все, що довелося пережити, є вагомі приводи радіти! Хай здоровими зростають дітки Мірошниченки у вільній від росіян Україні.

Ваш Голос Прикарпаття