23 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Петро Капралик: «З колективом, керівництвом, дітьми та батьками будемо створювати мистецьку школу високого рівня»

Поширити

Марія КУЗЬМИН

У грудні 2021 року в гуманітарному відділі Старосамбірської міської ради провели конкурси на заміщення вакантних посад комунальних закладів. Керівником Старосамбірської дитячої музичної школи став Петро Капралик, Центру культури і дозвілля – Віталій Іващак, Старосамбірської публічної бібліотеки – Людмила Сольчаник. Спілкуємося з керівникома дитячої музичної школи про новації, які запровадить.

Зазначимо, новопризначений керівник ДМШ Петро Капралик, після закінчення Дрогобицького державного музичного училища ім. В. Барвінського та магістерської програми у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка, працював на посаді викладача по класу кларнета Старосамбірської дитячої музичної школи. З 2009 року очолив відділ духових та ударних інструментів, а з 2019 року обіймав посаду заступника директора школи. Тому, як кажуть, у музичній школі він, як риба у воді.

Дитяча музична школа – колиска талантів, натхненна творчість високопрофесійних викладачів, які прагнуть виховати гармонійно розвинену особистість. Я можу назвати багато тез, переваг, що дає дітям музична школа. Це і смак та розуміння прекрасного; це і розвиток пам’яті, слуху, інтелекту. Дитині, що відвідує музичну школу, легше вчитися в школі. Відвідування музичної школи вчить грамотно працювати і розподіляти час, ставити цілі, досягати результату, бути відповідальними і дисциплінованими, позитивно впливає на емоційний стан та має інші переваги. Зрештою, це здоров’я – емоційне, та і на фізичне впливає, – розповідає Петро Капралик.

Директор музичної школи переконаний, що початкова мистецька освіта готує підґрунтя для занять художньою творчістю. Найбільш обдаровані діти можуть продовжити мистецьку освіту у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації. Всі інші візьмуть у доросле життя корисний і потрібний досвід.

На сьогодні в музичній школі навчається 245 дітей. Опановують гру на фортепіано, скрипці, баяні, акордеоні, бандурі, гітарі, сопілці, кларнеті, саксофоні, трубі, флейті, цимбалах.
З вересня цього навчального року відкрито клас хореографії народного, класичного та сучасного танців.

Поступово плануємо збільшити контингент учнів. Маємо намір відкрити ще художнє та театральне відділення. Та й у штат колективу залучати креативних працівників“, – каже керівник.

Цікавою і новою є ідея створення студії звукозапису. А це відкриє хороші можливості для молодих виконавців та підтримає творчу молодь, дасть змогу записувати якісні фонограми для різноманітних мистецьких конкурсів, популяризуватиме місцеві пісню, музику та загалом таланти нашого краю.

Також у музичній школі організовуватимуть концерти студентів, зокрема колишніх випускників школи, вищих навчальних мистецьких закладів; забезпечуватимуть можливість обміну досвідом у педагогічних колективах інших мистецьких закладів. А ще організовуватимуть зустрічі з діячами культури, членами творчих спілок; майстер-класи, семінари, лекції з викладачами та учнями школи.

Пріоритетним завданням для керівника дитячої музичної школи є також співпраця з Львівською школою ім. С.Крушельницької та із закордонною школою мистецтв сусідньої Польщі.

Словом, разом з колективом, керівництвом, дітьми та батьками будемо створювати сучасну мистецьку школу високого рівня, комфортне середовище для розвитку вільної творчої особистості. Ну, і звісно, треба дбати та покращувати матеріально-технічну базу закладу, осучаснювати її“, – підсумовує Петро Капралик.
Що ж, вдалої праці та здійснення намірів!

Ваш Голос Прикарпаття