20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

З фронту — у музей: у Старому Самборі з‘явились нові експонати

Поширити

«Речі Перемоги» – така експозиція запрацювала у Старому Самборі ще у перший рік повномасштабної війни. Захисники та волонтери Старосамбірщини привозять до історико-краєзнавчого музею речі з війни. До постійно діючої експозиції уже надійшло понад сотню експонатів. Зокрема, форма, екіпірування, фрагменти озброєння ворожих сил – «Гільзи» від «Піона», тубус від ПЗРК «Ігла», гранатометів, також сухпайки та інше. Періодично  колекцію поповнюють.

Нещодавно з чергової волонтерської поїздки повернулися Юрій та Денис Качалупи з Торганович і привезли нові експонати, які поповнили колекцію історико-краєзнавчого музею у Старому Самборі. Цього раз музей отримав тубуси від снарядів 155 калібру, які наші захисники використовують для знищення окупантів.

Крім ключової мети – показати предмети війни тиловій громаді, – працівники музею поставили собі за мету працювати цією експозицією на Перемогу.

«Люди з цікавістю оглядають виставку – чи то дорослі, чи юне покоління.  Їздили з нею уже до Торгановицької гімназії, а ще до музею на екскурсію приходять з різних шкіл, кілька разів виставляли просто неба. Також  щотижня музей відвідують люди з різних куточків України, які у співпраці з турфірмою, мають у нас зупинку. Така експозація на вагу золота. Тому дякую волонтерам та захисникам, що привозять речі з війни, дякую людям, які донатами підтримують армію», – розповідає директор музею Назар Ящак.

Перед волонтерськими поїздками музейники влаштовують виставку просто неба біля бібліотеки, де жителі та гості Старого Самбора з цікавістю оглядають речі з війни, а заразом кидають до скриньки свій донат.

«Культурний фронт Старосамбірської громади у цій війні у різні способи наближає перемогу. Колективи Центру культури і дозвілля проводять благодійні концерти у селах громади. До прикладу, вчора, 16 липня у селі Бачина на благодійному концерті на потреби війська зібрали 10 тисяч гривень. Часто працівники бібліотек та народних домів плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, вишивають шеврони, випікають солодощі, готують енергетичні батончики, гуртують дітей, які пишуть воїнам листи та малюють малюнки. Усе це має вагу, зокрема і для морального духу наших воїнів. Також коштами долучаємося до конкретних зборів – на автомобілі, тепловізори, дрони та інші необхідні речі», – каже Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

До слова, тепер актуальними є два збори – на тепловізійний приціл для Романа Кільгана з Лаврова та монокуляр для 2 роти 3 батальону бригади “Азов”, де служить старосамбірянин Олег Пастернак.

Посилання на банку

https://send.monobank.ua/jar/4gFinPjaj9

Номер карти банки 5375411205239366

Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/9KvzK5p5bP

Номер карти банки 5375411207185641

Ваш Голос Прикарпаття