24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На Українській Кальварії зводять каплицю

Поширити

Своєрідним улюбленим місцем паломників нашого краю, і не лише, є Пастушкова церква, що неподалік Добромиля, у селі Губичі. Сюди приїжджають багато вірних, аби побути у цьому благодатному місці, відчути особливу духовну піднесеність та близькість з Матінкою Божою. З давніх-давен це духовне місце уславлене багатьма чудами. Українська Кальварія. Її історія давня і славна. Настоятель святині отець Павло Гачан мав і має багато планів та ініціатив щодо відбудови цього паломницького місця. Мріяли, зокрема, й про каплицю… Але чи багато може собі дозволити малочисельна громада… Та Господнє диво трапилося. Каплиця, яка мала постати у Шевченківському гаю, тепер у Губичах. Над нею у Львові працювали 4 роки. На неї витратили 22 тисячі євро.

Повернемося до передісторії. За будовою каплиця наближена до церкви з села Кривка, що у 1939 році перевезена до “Шевченківського гаю”. Монахи-студити Свято-Іванівської Лаври УГКЦ хотіли звести її на території Львівського музею просто неба “Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького”, який ми знаємо як “Шевченківський гай”. Працівники музею забили на сполох. Відповідно офіційний дозвіл їм не дали…
Отець Юстин Бойко, колишній настоятель Свято-Іванівської Лаври, а тепер Синкел в справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, відгукнувся на прохання отця Павла Гачана, і храм наприкінці січня перевезли до Губич.

7 травня освятили наріжний камінь. І тепер, у сонячні травневі дні, громада разом зі священником натхненно працюють, щоб возвести храм.
“Ця велична церква стане окрасою серед нерукотворної бойківської краси Української Кальварії. Уже те, що у нас вона є – це вже дарунок з небес. Зараз наш храм перебуває на етапі завершення будівництва. Однак, маємо певні виклики. Найперше – це виплатити кошти за роботу майстрам у сумі 5 тис.доларів. Наступне – придбати відповідний церковний інвентар для оздоблення цієї каплиці”, – розповідає отець Павло.

Нагадаємо, у другу неділю серпня у Губичах організовують особливу духовну подію – традиційну прощу Українська Кальварія. Тут мріють, що каплиця до того часу буде встановлена та матиме усю церковну атрибутику. Долучитися до цього може кожен. Банківський рахунок (Ощад. 5167 8032 5915 3638 Гачан М.В.)
Приват. 5168 7554 6556 9677 Гачан М.В. (Відповідальна особа за збір коштів). При перерахуванні коштів зазначайте: “пожертва на храм”.

Ваш Голос Прикарпаття