24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській громаді буде молодіжний центр: для чого він потрібен

Поширити

Наприкінці травня Львівщина дізналася, які громади отримають колосальні можливості для розвитку молодіжного життя. На брифінгу в управлінні молоді спорту та туризму Львівської ОВА оголосили переможців конкурсу «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області». Старосамбірська громада серед 15 громад-переможців, яка отримає фінансування до 10 тисяч євро на розвиток молодіжних центрів у своїх громадах. Це питання курує Наталія Васурчак, яка у громаді працює з молоддю. Розпитали у неї, де буде, чому назріла така потреба і що пропонуватиме заклад.

За руку з молоддю крокую уже 7 років. Чому обрала саме молодь? Тому що молодь – невід’ємна частина громади, молодь – повноцінний партнер, який потребує поваги і думка якого має бути почута. Отже наша подорож розпочалася в далекому 2016 році, разом ми росли, училися і здобували досвід“, – пригадує початки роботи з молоддю Наталя.

Розповідає, як разом подорожували, проводили інтелектуально розважальні заходи, креативили, бігали містом під час квестів, відпочивали на природі, робили ремонти, знімали і монтувати відео, прибирали прибережні зони міста, садили ліс, розмальовували місто і так здружилися, що  разом святкували дні народження кожного в молодіжній команді. Протягом років члени команди мінялися, молодь дорослішала, приходили молодші й не менш цікаві особистості.

До слова,  ще у 2019 році молодь спільно облаштувала маленький простір у Старосамбірській школі №1. Але мрія залишалася одна і велика, створити безбар’єрний, інклюзивний, незалежний, сучасний молодіжний центр. І він вже є!

У лютому комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний молодіжний центр» спільно з управлінням молоді та спорту  оголосили конкурс «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області». 

Нашому щастю не було меж. Разом з командою розуміли, що треба ретельно готуватися, це наш шанс змінити життя молоді Старосамбірщини і направити його в корисне русло.  Підготовка до конкурсу тривала трішки більше двох місяців. За цей час ми підготували документи на створення Комунального закладу “Старосамбірський молодіжний центр” і подали на розгляд сесії Старосамбірської міської ради.  Щиро дякуємо за підтримку міському голові та за розуміння потреб молоді депутатському корпусу. 30 березня цього року рішенням сесії Старосамбірської міської ради №1327  створено юридичну особу Комунальний заклад «Старосамбірський молодіжний центр». Уже на наступний день ми готували весь пакет документів, щоб податися на конкурс. Протягом квітня написали стратегію розвитку молодіжного центру, склали план заходів на рік і підготували цікаву презентацію проекту для представлення конкурсній комісії“, – веде далі розмову Наталя Васурчак.

Наприкінці травня був відкритий захист проєктів. П’ятеро представників від  молоді Старосамбірщини  приїхали до Львова в обласний молодіжний центр.  На конкурс подали заявки 24 громади області.

Відтак на брифінгу в Львівській обласній військовій адміністрації оголосили, що активна молодь Старосамбірської громади DREAM TEAM  зайняла почесне третє місце і отримає фінансування для облаштування молодіжного центру.

Максимально можливий обсяг фінансування одного молодіжного центру становить  400 тис. грн. Ця сума коштів буде   використана на ремонт молодіжного центру, його облаштування, шляхом закупівлі необхідного інвентарю та техніки.

Для чого потрібен молодіжний центр? Щоб забезпечити розвиток та самореалізацію молоді, підтримати їхнє фізичне, розумове, емоційне та соціальне здоров’я та добробут. Ми заберемо молодь з вулиці, тут вони зможуть брати участь у заходах, генерувати нові ідеї, молодіжний центр стане епіцентром народження  стартапів, тут народжуватимуться молоді лідери громади“, – прогнозує роботу наша співрозмовниця.

Старосамбірський молодіжний центр працюватиме в таких напрямих,

  • розвиток творчих здібностей та хобі;
  • фізична активність та спорт,
  • розвиток лідерських якостей,
  • професійний розвиток,
  • розвиток екологічної свідомості,
  • розвиток патріотичного духу,
  • молодь-туристична.

Гуртуватися навколо молодіжного центру можуть люди, віком від 13 до 35 років.

Уже цього року тут планують провести заходи неформальної освіти, навчання, тренінги, воркшопи, розважально-інтелектуальні ігри, проведення екологічних та природозахисних акцій проведення розважальних заходів, проведення заходів з патріотичного виховання молоді, проведення спортивного дозвілля та туристичних екскурсій, будемо проводити вечори настільних ігор, брати участь у «Марафоні добрих справ», проводити фестивалі кіно у форматі «просто неба», започаткувати кіноклуби, літературну студію, провести фотобатл.

Планують обмінюватися досвідом з іншими молодіжними центрами Львівщини та провести захід «Старий Самбір очима особливих дітей», щоб діти та молодь з особливими потребами відчували себе рівноцінними і дуже потрібними в розвитку громади.

Старосамбірський молодіжний центр розташується у приміщенні малої «Просвіти».

Для нас це унікальна будівля, адже   саме тому у цьому приміщенні мав бути кінотеатр, тому тут є доволі великий актовий зал, а також 2 кімнати для  різних потреб. Хоча будинок зведено у 1954 році, та історія появи Просвіти на цьому місці не випадкова. До Другої світової війни тут знаходився дім Старосамбірської філії товариства “Просвіта”, де розміщувалися також члени Союзу українок та Пласту. Відновлюючи добрі традиції у Старому Самборі, будинок за адресою вул. Лева Галицького, 132 повинен знову стати осередком культури та розвитку національного духу“, – пояснює Наталя Васурчак.

Зазначимо, що проєкт “Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області” реалізується Львівським обласним   молодіжним центром за підтримки Управління молоді та спорту Львівської ОВА в рамках програми, що імплементується Платформа Ініціатив “Теплиця” за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KFW.

Молодь Старосамбірської громади запрошують до активної співпраці та проведення цікавих заходів.

Ваш Голос Прикарпаття