18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Медиків Старосамбірської «первинки» відзначило Міністерство охорони здоров’я: відповідний наказ підписав Віктор Ляшко

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Про відмінну роботу Старосамбірського центру первинної медичної допомоги ми писали вже не один раз. Нові виклики тільки гартують наших медиків. Одним із таких викликів стала пандемія коронавірусної інфекції. На порядку денному постало питання доступності вакцинації для кожного жителя Старосамбірщини.

Кампанія з вакцинації розпочалась з інформування населення. Медики «стукали» до кожного, аби донести інформацію про те, що вакцинація потрібна і безпечна. Здебільшого, людей вакцинували у Старосамбірській поліклініці. Але ж знаємо, що в громаді є багато людей, які не мають можливості приїхати до міста.

«Ми працювали над тим, аби вакцинація була доступна всім. Тому ще в жовтні створили мобільну бригаду для забору ПЛР-тестів та проведення щеплення маломобільним групам населення. Ми не обмежились тим, що у кожному населеному пункті, де у нас є амбулаторія, розгорнули пункт вакцинації. Ми їздити у всі села громади. Нема такого населеного пункту, де ми не були. І це дало свій позитивний результат, адже на виїздах мали по 80-100 щеплень в день. Це високий показник. Є люди з інвалідністю, які не можуть прибути в такий пункт у своєму населеному пункті. В таких випадках ми приходили додому, робили тест, вимірювали показники чи вакцинували. Для нас важливий кожен пацієнт і кожен має право на обстеження чи захист шляхом вакцинації», – розповідає керівниця Старосамбірської «первинки» Марта Галевич.
Це був жовтень 2021 року. А вже у лютому 2022 Міністерство охорони здоров’я України та Громадська спілка «Коаліція за вакцинацію», у співпраці з Центром громадського здоров’я розпочали реалізацію проєкту із вакцинації проти COVID-19 мешканців віддалених населених пунктів України «Транспортування мобільних бригад із вакцинації до пацієнтів у важкодоступних населених пунктах в Україні».

Мобільні бригади працювали у семи західних областях — Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій. У Львівській області проєкт охопив 6 територіальних громад, серед яких була і Старосамбірська. І ми впорались із цим завданням «на відмінно». Відтак, заклад отримав почесну подяку від ГО «Коаліція за вакцинацію».

Оцінило старання та працю медиків і Міністерство охорони здоров’я й нагородили Подяками працівників Старосамбірського центру первинної медичної допомоги, які й забезпечували вакцинацію маломобільним громадянам. А це лікар-педіатр Роксолана Сапсай, лікар-терапевт Іванна Бохонок, медичні сестри Надія Душна, Оксана Мудрик, Соломія Ковальчук та Олександра Рущак. Відповідний наказ підписав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Для вручення подяк до центру первинної допомоги завітали представники Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом зі своїм колегою зі Старого Самбора Мирославом Голубінкою. До речі, з Львівщини нагородили тільки дві громади Славську та Старосамбірську.

«Завдяки цьому проєкту упродовж лютого-квітня цього року 59 мобільних бригад західної України виїжджали у віддалені села та селища, щоб захистити від COVID-19 найуразливіших людей, осіб, яким важко пересуватися, а також членів їх родин. Медики мобільних бригад здійснили 636 виїздів по домівках пацієнтів у важкодоступні населенні пункти. І приємно, що серед них є й працівники Старосамбірського центру первинної медичної допомоги, з яким наша установа дуже тісно та якісно співпрацює. Дякуючи керівниці закладу Марті Галевич та медикам нашої «первинки», маломобільні громадяни Старосамбірщини змогли отримати захист від коронавірусу. Абсолютно заслужено таку роботу оцінило й Міністерство охорони здоров’я України. Вітаю колег та бажаю мирного неба над головою, плідної та успішної роботи», – коментує «ВГП» завідувач Старосамбірського відділу державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Мирослав Голубінка.

Ваш Голос Прикарпаття