24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Учениця полеглого Героя Івана Макара здала ЗНО з історії України на 200 балів

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

«Історія України 200 балів. Немає слів… Це все завдяки Герою Івану Ігоровичу, який загинув за Україну. Я йому вдячна до кінця життя» – написала пост на своїй сторінці у Фейсбук Юлія Макаревич. Юля проживає у Верхньому Лужку, випускниця Стрілківського ліцею, учениця полеглого Героя, вчителя історії Івана Макара. Журналістка нашого сайту поспілкувалася з дівчиною. Її спогадами про вчителя-Героя ділимося й з вами.

«Іван Ігорович – вчитель, уроки якого були дуже цікавими. Він викладав матеріал так, що кожен з нас був захоплений нашою славною історією. На уроках ми часто сміялися, жартували, інколи навіть сперечалися. Йому завжди була цікава наша думка щодо певних аспектів. Більше того – ми йому дуже довіряли, ділилися з ним, як з найкращим другом. Про Івана Ігоровича можна писати сторінки, але найціннішим є те, що він виховував у нас любов до Батьківщини. В кожному з нас він виплекав патріотизм. За це ми йому безмежно вдячні», – пригадує Юлія.

У той день, 24 лютого, одинадцятикласники Стрілківського ліцею з нетерпінням чекали на урок історії. Він не відбувся. Бо вчитель, не марнуючи жодної хвилини, пішов боронити Україну. Випускники не здивувались такому вчинкові педагога. Вони назавжди запам’ятають урок 23 лютого, бо тоді вони востаннє бачили свого Івана Ігоровича.

«Задовго до війни, коли розвідки різних країн повідомляли, що може бути наступ, ми говорили про це з Іваном Ігоровичем. Коли ми запитували його, що він буде робити якщо почнеться війна, він казав, що точно нікуди не втікатиме і буде на своїй землі. Тоді ми побачили у його очах готовність і рішучість. Він був справжнім патріотом, який би просто не міг просто сидіти вдома. Тому, коли ми дізналися, що він йде на війну, – сприйняли це з розумінням. Наш клас переживав, молився. Коли дізналися, що він загинув, не могли повірити, думали, що це якась помилка. Як так могло статися, що наш улюблений вчитель помер… І досі не віриться…», – розповідає дівчина.

Юля хотіла зробити щось у пам’ять про свого вчителя. Вона вирішила для себе, що іспит з Історії України просто мусить здати якнайкраще. Так і зробила. Дівчина написала ЗНО на максимальний бал – 200.

«Іван Ігорович був ще й моїм репетитором. Починаючи з вересня, ми разом готувались до ЗНО. Після 24 лютого я продовжила підготовку самостійно, за декілька днів до тесту проходила ще курси. Без нього було дуже складно. Але я розуміла, що мушу добре скласти іспит, щоб хоч якось віддячити йому за цей подвиг», – каже випускниця.

Нагадаємо, Іван Макар з Торчинович загинув у березні 2022 року, обороняючи місто Попасна, що на Луганщині.

Ваш Голос Прикарпаття