24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

“Мамо, це мій обов’язок”, – сказав і пішов на війну. Старосамбірщина похоронила Героя Олега Павліша

Поширити

Сьогодні,30 березня, Великосілля, Старосамбірщина й Україна в глибокій зажурі. В останню земну путь провели полеглого Героя російсько-української війни 38-річного старшого солдата Олега Павліша. Навіть небо цього дня затягнулось густими сивими хмарами та ронило сльози разом із громадою.

Прикрий фатум: хоронили Героя у його День народження. Сьогодні до Олега прийшли рідні, друзі, побратими, однокласники, односельчани. На просторому та затишному обійсті зібрались сотні людей. Зібрались, аби провести в останню путь свого захисника, Героя. Йому виповнилося б 38. Але доля та жорстока війна розпорядились по-своєму. Олегу назавжди залишиться 37.

«Олег взяв до рук зброю. Не тому, що ненавидів. А тому, що любив. Це жертовна любов. Мама українська на своїх колінах виплекала отих мужніх синів та дочок, які сьогодні наближають наш Український Великдень.

Воїн Олег своїми молодечими широкими плечима закрив вас, дорогі скорботні батьки, закрив братів, родину, рідне село, всіх нас і цілу Україну. Олега згадуватимуть у віках, адже це завдяки йому настане наш Великдень. Ми передаватимемо це від покоління до покоління. І пам’ять про Героя Олега Павліша з Великосілля житиме вічно» – промовив на обійсті Павлішів отець-декан Старосамбірський Михайло Николин.

Герой попрощався зі своєю домівкою. Відтак, скорботна похоронна процесія вирушила до храму. Щоб віддати шану своєму побратиму до Великосілля прибуло багато військових. Вони несли державний стяг, нагороди Олега та супроводжували похоронну процесію.

На похорон свого земляка прибув і військовий капелан о. Степан Целень, виходець з Великосілля.

«Тяжко сьогодні щось промовляти. Хочеться просто стояти і плакати… Сьогодні у Олега День народження. Його б мали вітати рідні, друзі, побратими. І він зібрав усіх нас. Та сьогодні, прощаючись із ним, ми складаємо великий букет молитов та квітів. Олег любив не тільки своїх батьків та братів, він любив Україну. Він у перші дні пішов захищати нас із вами. Як у 2014 році, так і зараз.

Війна – це завжди страшно. Вона дуже жорстока. Смерть завжди приходить невчасно. Але ми живемо і помираємо в ім’я Господа. Я гордий, що народився саме в цьому селі – у Великосіллі. Я дякую від себе та від імені всієї славної 24 королівської бригади батькам, які народили та виховали такого гідного сина. Неможливо підібрати слова, щоб загоїти вашу рану. Але Олег з неба молитиметься над вами, берегтиме ваш спокій та життя», – сказав о. Степан.

Похоронили Героя на місцевому цвинтарі. Біля могили військові вручили родині прапор та нагороди Олега, а представники Самбірської райдержадміністрації передали прощальний лист від Президента України Володимира Зеленського.

Зі змістовним словом звернувся до скорботної громади місцевий парох о. Тарас Зубко: «Там, на війні, все чітко. Добре видно де добро, а де зло. Дуже прикро і жаль, що така ціна нашої незалежності. І цю ціну сплатив наш Олег.

Так кується наша свобода. Так виглядає нескорений народ. Народ, якого ніхто не підкорить. Йдімо прямо, впевнено і вірмо, що Господь з нами і захистить нас. А Олег тепер наближатиме нашу перемогу з небес».

Усі втирали сльози. Навіть мужні чоловіки у формі дали волю емоціям. Адже їхній вірний друг та побратим вже не стане пліч-о-пліч з ними до бою. На завершення усі спільно виконали Державний Гімн, відтак військові просалютували…

Пам’ять про Олега Павліша житиме у наших серцях. Сьогодні схиляємо голови перед Героєм і дякуємо йому за наш спокійний сон. Віримо, що перемога, якої так хотів Олег, буде. І Україна буде – квітуча, щаслива і вільна.

Ваш Голос Прикарпаття