25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Максим Козицький про те, чому не завжди попереджають про відключення електроенергії

Поширити

Підбиваючи підсумки тижня, який минув, начальник Львівської ОВА Максим Козицький звернувся до жителів Львівщини, які обурені через те, що їх не завжди попереджають про відключення електроенергії заздалегідь. Про це йдеться на офіційному сайті Львівської ОВА.

«Майже під кожним своїм дописом упродовж цього тижня я читав коментарі від жителів області, які обурені ситуацією з відключенням електроенергії. Я бачу кожен ваш коментар. Я розумію ваше обурення. Я щодня контактую з цього приводу з «Укренерго» та «Львівобленерго», але через те, що окупант програє на полі бою, він казиться і щоразу інтенсивніше атакує енергетичну систему нашої країни, тому передбачити усі необхідні відключення живлення просто неможливо. Ми дуже хочемо попереджати вас заздалегідь, але це вкрай складно у теперішніх умовах. Будь ласка, поставтесь з розумінням до цієї ситуації. Наші енергетики, які за рекордно короткий час лагодять систему після атак ворога, заслуговують не лише на розуміння, а й на подяку», – наголосив Максим Козицький.

Він також розповів, чому електроенергію відключають не всім абонентам Львівської області.

«Як пояснили у Львівобленерго, якщо на лінії електропередачі є об’єкти критичної інфраструктури, медичні заклади, то, швидше за все, відключень там не буде. Причина зрозуміла – не можна залишити без живлення важливі для життя області об‘єкти, відповідно – електроенергія буде і в частини споживачів, які підключені до цієї лінії», – зазначив очільник області.

За його словами, є позитивні новини від «Укренерго»: протягом вихідних вдалося дещо пом‘якшити обмеження споживання електроенергії. Додаткових аварійних відключень у нашій області 21 листопада не планують.

Нагадаємо, 15 листопада, під час масованої атаки по Україні, в нашу область прилетіли 13 ворожих ракет. Більшість з них воїни ПвК «Захід» збили. На жаль, були і влучання – три об‘єкти енергетичної інфраструктури зазнали критичних ушкоджень.

«Без живлення тоді залишилися понад 2 мільйони людей. Станом на зараз область заживлена за тимчасовою схемою. Відповідно, система не може витримати довоєнного навантаження. Щоб відновити все енергетичне обладнання, яке постраждало, потрібно до року, адже справа не лише у вартості, треба ще й довго чекати, щоб його виготовили», – додав Максим Козицький.

Ваш Голос Прикарпаття