25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Любові Марадь – 90, Марії Микиті – 95: Старосамбірська громада вітала двох довгожительок

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Старосамбірська територіальна громада має дуже гарну традицію – вітати з ювілеями довгожительок. І сьогодні, 23 листопада, дві поважні пані відзначили гарні дати особистого календаря. Відтак представники громади завітали до жительки Стрільбич Любові Марадь та Марії Микити з Білич.

Любов Марадь зі Стрільбич відзначає 90-річчя. До її домівки завітали голова громади Ігор Трухим та начальник управління соціального захисту населення Старосамбірської міської ради Іван Лисейко. Свій ювілей пані Любов зустрічає у доброму гуморі та гарному настрої.

Свого часу ювілярка працювала у дитсадку в Старому Самборі. Господь благословив жінку найбільшим багатством – великою та дружньою родиною. Пані Любов виховала трьох вдячних дітей, має шість внуків та чотири правнуки.

«Найбільше я хочу, щоб закінчилась війна. Щодня молюся за своїх дітей, внуків, правнуків і за Україну. Бо війна – це велике горе. Але з Богом, переможемо та й заживемо щасливо і в мирі», – каже ювілярка.

Далі ми прямуємо до села Біличі. Там сьогодні святково у домівці Микитів. Адже пані Марія відзначає 95-річчя. Аби привітати довгожительку свого округу до будинку ювілярки завітав староста Білич Петро Кіт, а також представники управління соцзахисту: керівник Іван Лисейко та спеціалістка Галина Лужецька. У хаті тепло, в печі потріскують дрова. Ювілярка пані Марія радіє гостям.

«Ой, дякую, що ви до мене приїхали. Так приємно. Знаєте, я вже в такому віці. Трохи чую вас, але не все розумію, – прижартовує ювілярка. – Літом ще собі вийшла на подвір’я, наскубала кропиви. А тепер зима, то більше в хаті».

Пані Марія виховала 5 дітей. Старший син жінки вже, на жаль, помер.  Має також 6 внуків та 13 правнуків.

Ми не змогли не розпитати у ювілярок про таємниці довголіття. І ось вам істина – Бог і праця. І пані Любов, і пані Марія щиро моляться Господу, сумлінно працювали усе життя і навіть зараз, коли вже можна було б собі відпочити, кажуть, що не хочуть просто сидіти чи лежати. Бо рух – це життя, праця – це життя. І дай Бог ювіляркам ще в здоров’ї проживати й тішити рідних.  

Посадовці ж, звертаючись до ювілярок зі щирими словами привітання та подяки, бажали міцного здоров’я, щастя, благополуччя, бадьорості духу та мирного неба над головою. І домовилися обов’язково зустрітися на 100-річчя.

Нагадаємо, у 2023 році у Старосамбірській громаді діє програма, яка дозволяє ювілярам 90, 95,100 років відчути увагу і повагу від громади. Представники влади не лише гарний настрій дарують привітаннями та квітами, але й матеріальну підтримку – грошовий сертифікат на суму 3 тисячі гривень.

Ваш Голос Прикарпаття