15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Кожна посилка на фронт від Марії Козак знаходить адресата

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Дістати-дзвонити-отримати-зібрати-купити-відправити-доставити – це активні дії для Марії Козак ось уже чотири місяці.  З перших днів війни вона включилася в роботу. І все почалося з того, що один зі знайомих воїнів попросив доставити необхідні йому на фронт речі. Відмовити не сміла, бо ж розуміла, що чоловік на війні. Так і почалося її військове волонтерство  – посилка за посилкою.

Марія Козак – уродженка Старосамбірщини, зі села П’ятниця. Тепер працює у Львові, відправляє не лише посилки, а уже й цілі буси для хлопців, які боронять Україну. Активно долучаються до збору мешканці Добромиля, Хирова та довколишніх сіл, адже довіряють Марії. Це жінки зі Старосамбірщини, які печуть хліб та інші смаколики, шиють аптечки, штани, футболки, розгрузки, прапори і відправляють Марії. Вона, отримуючи допомогу з-за кордону і тут, контактуючи з воїнами, відправляє адресно все, що потрібно для перемоги. А специфіка її волонтерства в тому, що кожна посилка знаходить адресата.

Правда, волонтерство для Марії річ не нова – до війни вона опікувалась дітьми у кількох інтернатах області, привозила їм засоби гігієни, одяг, фрукти, солодощі та іграшки. Проте з військовими справи до 24 лютого не мала, тому всі особливості такого волонтерства довелось вивчати вже в процесі. 

Пакунки для хлопців жінка передає через водіїв-волонтерів або наймаючи буса самтожуки, або кооперуючись з іншими волонтерами.  Каже, туди, куди надсилає вона – інші волонтери рідко добираються. Хлопці часто присилають фотозвіти навіть тоді, коли жінка про це не просить. Коли розуміє, що пакунок дійшов до того, хто його дуже потребував і чекав, відчуває великий приплив енергії і силу робити ще й надалі. Працює самотужки, бо так може бути впевнена, що все, що надсилає, не загубиться, а точно потрапить в руки тим, хто чекає. 

«Насправді наші воїни, щонайменше ті, яким допомагаю я, дуже скромні. Вони ніколи не просять чогось надміру, чогось екстравагантного. Завжди лише по справі – головне амуніція, далі базовий одяг, зараз це легкі футболки та зручне взуття, і лише після цього, коли вже дуже їх випитувати, кажуть, що закінчилась кава чи сигарети», – розповідає волонтерка. 

Серед відправленої допомоги і необхідні та дорогі військові речі як рації, тепловізори та бронежилети.

Основний масив допомоги, який жінка передає військовим і цивільним, з Італії. 

В Римі має знайому українку, яка працює в організації Associazione Salvamamme. Раніше цей фонд часом допомагав Марії з речами для дітей-сиріт. Тепер надсилають різну допомогу. З Італії бусом перевозять допомогу до Польщі,  тут волонтерка перепаковує все в інший бус та везе до України. Перекладати та узгоджувати деталі допомагає знайома українка, але говорити по-італійськи часом доводиться і Марії: записує відеозвернення з подяками та проханнями для членів та друзів організації. 

Також велику допомогу отримує з міста Роверето від діаспори українок: медичні препарати, продукти харчування, дорослі й дитячі підгузники, засоби особистої гігієни, побутову хімію, одяг, взуття та багато іншого. 

Виходячи з того, що має, допомагає жінка і внутрішньо переміщеним особам, дітям-сиротам. Тут, зізнається, специфіка така, що треба бути холодним і раціональним як хірург: чітко розуміти, в якому аспекті можеш бути корисним і старатись надто сильно не перейматись і не намагатись догодити одній особі чи сім’ї. Люди трапляються різні – головне робити максимум того, що можеш. 

Днями Марія розпочала збір коштів на літнє взуття для захисників, для одного з підрозділів 80 ОДШБ.

«Можливо хтось думає, що можуть купити собі самі. Та, на жаль, не всі мають можливість виїхати з позиції та придбати собі. Попереднього разу з допомогою благодійників придбала 27 пар і передала тим, хто дійсно потребує взуття», – написала у ФБ.

46 000 гривень уже отримала на картковий рахунок. Якщо вважаєте, як і Марія, що ми маємо допомагати, щоб на передовій хлопцям було зручно подолати ворога і вірите, що ми його здолаємо, коли будемо разом – долучайтеся зо збору.

Карта 5168742232008080 Козак Марія Романівна (Приват банк).

Ваш Голос Прикарпаття